Beşiktaş eski başkanı Fikret Orman, flaş açıklamalarda bulundu. 

Orman, Sözcü'ye verdiği demeçte mevcut başkan Ahmet Nur Çebi'yi hedef aldı. 

Orman, açıklamasında "Ben Beşiktaş'ı Dolmabahçe Sarayı’ndan almadım. Çağlayan Adliye Sarayı'ndan aldım. 450’nin üzerinde borç, 70 milyon gelir, 140 milyon dolar gider, 5 milyon dolar nakit akışı. Ortada stat yok, gelir yok. Camianın umudu kalmamışken başkan oldum. İlk gün ‘Türkiye’nin en büyüğüyüz’ dedim. Biz Türkiye’nin en büyüğüyüz. Beşiktaş başkanı kendisini acındırmaz. Beşiktaş başkanı ağlamaz, mağdur olmaz. Biz olmayan parayla stat yaptık. Şampiyonluklar kazandık. Avrupa'da başarı elde ettik. Marka değerini yukarı çıkardık"  ifadelerini kullandı.

"Çok güzel algı operasyonu"

"Rakibimiz Abdürrahim Albayrak açıklama yaptı, 'Biz Beşiktaş'ı durdurduk' dedi. İki sene şampiyon olmuştuk, 3-4-5 gelecekti, Beşiktaş'a operasyonlar başladı. Paralar nerede tezahüratı çok güzel bir algı operasyonu."

Ahmet Nur Çebi'ye eleştiri

 Beşiktaş başkanı kendini acındırır mı? Beşiktaş başkanı güçlü insandır, eğilmez, bükülmez, ağlamaz! Tipik üçüncü sınıf ikinci adam işleri bunlar. Hep bir mağduriyet var. Baba Hakkılar'dan Süleyman Sebalar'dan gelmiş bir kulüp bu. Biz Türkiye'nin en büyük kulübüyüz. Ahmet Nur Çebi, 6.5 sene ikinci başkandı. İcra Kurulu Başkanıydı. İmza yetkileri vardı. Nasıl hiç bir şeyden haberi yok?  Raporlarda Çebi'nin adını resmen cımbızlamşlar. Sadece 8 kere ismi geçmiş 2'sinden sorumlu. Böyle bir şey olabilir mi ya ? Koltuğa oturduktan sonra "hiçbir şeyden haberim yok" dedi sadece. E senin ne işin vardı o zaman orada?"