Filenin Sultanları, Akdeniz Oyunları'nda finale kadar namağlup bir biçimde gelerek büyük bir başarı elde etmişti. Final karşılaşmasında İtalya'ya 3-1 mağlup olan ekibimiz Akdeniz Oyunları'ndan gümüş madalyayla ayrıldı.

Final karşılaşması, Palais Sports Hammou Boutlelis Salonu'nda gerçekleşti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye'nin Cezayir Büyükelçisi Mahinur Özdemir Göktaş'ın da izlediği karşılaşmada, 24-26, 20-25, 25-22 ve 22-25'lik setlerle İtalya'ya 3-1 mağlup olan millilerimiz, turnuvayı gümüş madalyayla tamamlamış oldu.

Maçın skoreri 15 sayıyla İlkin Aydın oldu.

BÜYÜK BAŞARI!

Kadın Voleybol Milli Takımımız  Akdeniz Oyunları'nda ilk olarak aldığı, 26 Haziran Pazar günü 3-0 sonuçlanan Cezayir galibiyeti ve 27 Haziran Pazartesi günü 3-1 sonuçlanan İtalya galibiyetlerinin ardından, 28 Haziran Salı günü gerçekleşen karşılaşmada İspanya'yı 3-1 mağlup ederek çeyrek finale yükselmişti.

30 Haziran Perşembe günü gerçekleşen çeyrek final karşılaşmasında Tunus'u 3-0 yenerek yarı finale yükselen millilerimiz son olarak 2 Temmuz Cumartesi günü oynanan yarı final karşılaşmasında Sırbistan'ı da 3-0 mağlup ederek yenilgisiz bir şekilde finale çıkmaya hak kazanmıştı.