Suudi Arabistan'ın Al Fahya takımında forma giyen Anthony Nwakaeme geçtiğimiz günlerde valizlerinin fotoğraflarını yayınlayarak İstanbul'a geldiğini paylaşmış, menajerinin ise Beşiktaş ile görüştüğü iddia edilmişti. Afrikalı yıldız hakkında Trabzon basınından flaş bir iddia geldi. Karadeniz gazetesi, deneyilmli futbolcunun bordo mavililerden girişim beklediğini ve imzaya hazır olduğunu söyledi.


Bu sezon 6 maçta 3 gol atan Nwakaeme'nin daha önce top koşturduğu Trabzon'da heykeli dikilmiş ve özel taraftarları oluşmuştu. Tecrübeli oyuncu futbol hayatını da Trabzonspor'da noktalayarak sevdiği şehirde son kez görev almak amacında.Beşiktaş'ı bırakıp gelir!

Karadeniz gazetesinin haberine göre; Bordo-mavili camiayı yakın olan bu isim, "Nwakaeme için Beşiktaş çok istekli. Şenol Güneş onu N'Koudou'nun yerine düşünüyor. Ancak Nwakaeme'nin aklı hala Trabzonspor'da. Eğer oradan bir ışık alsa Beşiktaş'la olan görüşmeleri askıya alır ve yeniden Trabzon'a gelir. Her sohbetimizde Trabzon'a olan sevgisini ve taraftarlarla olan bağını anlatıyor" ifadelerini kullandı.