Kazımcan Karataş ve Abdülkerim sonrası adeta şaha kalkan Galatasaray, Sergio Oliveira'yı kadrosuna katmış, Haris Seferovic ve Leo Dubais'e de imza attırmıştı. Sarı kırmızılı ekipte orta saha takviyesi konusundaki çalışmalar devam ediyor. Birçok isimle temas kuran ancak imza aşaamasına gelemeyen Aslan'da son hedef Florian Grillitsch olmuştu. Avusturyalı  yıldızın istekleri kadar yeni talipleri de sürecin uzamasını sağladı.

Daha önce Trabzonspor'un da istediği ancak 1.5 milyon euroluk garanti ücrette el sıkışılmasına rağmen 2.5 milyon euro imza parası istemesinden sonra rafa kalkan transferin ardından Galatasaray devreye girmişti. Aynı durumu sarı kırmızılılar da yaşadı. Özellikle babasının istediği imza parası işi çıkmaza götürdü.

Florian Grillitsch

 

Son teklif 2 milyon euro

Bonservisinin elinde olması Grillitsch’e olan ilgiyi artırırken yıldız futbolcuyu bordo mavililerin dışında Avrupa’dan 3 kulübün daha istediği ortaya çıktı. Premier Lig’den Brighton & Hove Albion ve Serie A’dan Fiorentina’nın yanı sıra bir Bundesliga temsilcisinin daha Avusturyalı futbolcuyla yakından ilgilendiği öğrenildi. Taliplerinin artmasına karşın 2 milyon Euro’dan daha fazla imza parası vermeyeceğini Florian Grillitsch’e ve temsilcililerini iletti. Oyuncudan hafta sonuna kadar karar vermesini isteyen Galatasaray istediği şartlar oluşmazsa transferi askıya alıp alternatif isimlere yönelecek.