2022 Dünya Kupası D Grubu son maçında Fransa ile karşılaşan Tunus, Khazri'nin golü ile sahadan 1-0 galip ayrılsa da Avustralya'nın kazanmasıyla birlikte son 16 turu biletini alamadı.s

Kuzey Afrika ekibi Tunus, son dünya şampiyonu apoleti ile turnuvaya gelen ve D Grubu'nun en iddialı ülkesi Fransa ile kozlarını paylaştı. Rakibini 1-0 yenen Tunus her ne kadar 3 puan alsa da Avustralya'nın kazanmasıyle elenmekten kurtulamadı.
 

Tunus, 58. dakikada Wahbi Khazri'nin attığı golle grupta bir anlığına ikinciliğe yükseldi ama Avustralya'nın kısa sürede Danimarka karşısında üstünlük yakalamasıyla lider Fransa'nın ardından gruptan ikinci çıkan takım Avustralya oldu.

Fransa'nın süper yıldızı Kylian Mbappe bileğinde yaşadığı problem nedeniyle bu maçta ilk 11'de yer almadı. 23 yaşındaki golcü, 63. dakikada oyuna girdi.

Lionel Messi Dünya Kupası kazandı ama yumurta kadar olamadı! Lionel Messi Dünya Kupası kazandı ama yumurta kadar olamadı!

D Grubu'nu Fransa 6 puan ve averajla lider bitirdi, aynı puana sahip Avustralya ikinci oldu. 4 puanlı Tunus üçüncülüğü, 1 puanlı Danimarka dördüncülüğü aldı.