NBA takımlarından Philadelphia 76ers'de oynayan all-star pivotu Joel Embiid'in imzalı forması, Türkiye'deki depremzedeler  için açık artırmayla satışa sunuluyor.

Milli basketbolcumuz Furkan Korkmaz, sosyal medya sayfasından yapmış olduğu patlaşımda, "Canım ülkemde yaşanan deprem felaketini büyük bir üzüntüyle takip ediyorum." notuna yer verdi.

Furkan Korkmaz, takım arkadaşı Embiid'in Kahramanmaraş merkez üssü ve 10 şehrimize beraber Suriye'yi etkileyen depremde zarar gören vatandaşlarımız için destek formasının açık arttırmayla satışa sunulacağını ifade ederek, "Joel Embiid ile konuştuğumda elinden geleni yapmak istediğini söyledi. Joel'in formasını depremzede vatandaşlarımız için açık arttırmaya çıkartıyoruz. Elde edilecek tüm gelir Ahbap Derneğine bağışlanacaktır." notunu düştü.

Korkmaz, yıldız basketbolcu James Harden'ın da imzalı formasıyla katkı da bulunacağını duyurdu. 

Furkan, yine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "James Harden ile de görüştüm. Acımızı paylaştığını ve ne gerekiyorsa yapmak istediğini belirtti. Kendisinin imzalı formasını da açık arttırma ile satışa çıkartıyoruz. Elde edilecek gelir deprem bölgesinde kullanılmak üzere Ahbap Derneği'ne gönderilecektir." ifadesine yer verdi.