banner197

Albert Riera, Türkiye'den teknik direktörlük teklifi almış

Bir dönem Süper Lig ekibi Galatasaray forması giyen İspanyol yıldız Albert Riera, Rus basınana özel açıklamalarda bulundu. Eski orta saha oyuncusu Riera, 'Türkiye'den teknik direktörlük teklifleri aldım' şeklinde konuştu.

Albert Riera, Türkiye'den teknik direktörlük teklifi almış

Süper Lig ekibi Galatasaray'ın eski futbolcusu Albert Riera, Rus basınına açıklamalarda bulundu.

37 yaşındaki Riera'nın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

Teknik direktörlük lisansını aldığını dile getiren eski oyuncu; ''Gelecekte ne olacağını bilmiyorum, şu anda teknik direktörlük lisansımı almış durumdayım. Teklif bekliyorum. Teknik direktör olmanın, oyunculuktan daha da zor olduğunu biliyorum. Oyuncular uzun süreli sözleşmeler imzalıyor ancak teknik adamlar her an gönderilebilir.'' şeklinde konuştu.

''BİRKAÇ KULÜPLE GÖRÜŞÜYORUM''

İspanyol eski futbolcu Albert Riera Ortega açıklamalarına şu ifadelerle devam ett; ''Hayalim üst düzey seviyede İspanya'da çalışmak ama bunun için hazırlıklı olmalıyım. Rusya'da da çalışabilirim, destekte bulunabilirim. Belki de bir takımda yardımcı antrenör olabilirim. Birkaç kulüple görüşüyorum, yakın zamanda bir şeyler sonuçlanır.''

Ülkemizden de teklif aldığını belirten eski futbolcu; ''Türkiye'den ve Yunanistan'dan teklifler aldım. Genç bir antrenör olarak, İspanya'da da bazı temaslarım oluyor ve oraya da gidebilirim.'' ifadelerini kullandı.

Albert Riera açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü; ''Benim takımlarım, topun kontrolünü öncelikle elinde tutar, rakip yarı alanda oynar ve sürekli baskı yapar. Oyuncular sahnenin bir numaralı aktörleri olur.Rusya benim ikinci evim. Çok iyi çorbalar var, beğeniyorum, İspanya'da böylesi yok. Rus insanları da çok yakın. Rusya'da soğuğu seviyorum, egzotik bir hava katıyor. İnsanlar sözünü tutuyor, Avrupa'da çok bulabileceğin bir şey değil bu. Ayrıca çok çeşitli bir de mutfakları var.''

Kaynak: Mynet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER