Arjantin Futbol Federasyonu'ndan Skandal Kitapçık !

Dünya Kupası'na giden Arjantinlilerin Rus kadınlarla nasıl iletişim kurmaları gerektiği ile ilgili Arjantin Futbol Federasyonu hazırladığı Dünya Kupası el kitapçığında ilginç bir şekilde anlatıyor.

Arjantin Futbol Federasyonu'ndan Skandal Kitapçık !

Kitapçıkta ''Bir Rus kadınla birlikte olma fırsatı yakalamak için ne yapmalı?'' başlığı altında Dünya Kupası'na gidecek Arjantinli erkeklere tavsiyede bulunuyor.

Rusya'da yapılacak olan bu büyük organizasyon 14 Haziran'da başlayıp 15 Temmuz'da bitecek olan turnuvayla ilgili kitapçığı haberleştiren Arjantinli gazetici Roberto Martinez ''Arjantin Futbol Federasyonu, bir Rus kadını nasıl tavlayacağımızı öğretiyor'' diye duyurdu.

Kitapçığın duyulmasının ardından Arjantin Futbol Federasyonu'na sosyal medyadan tepki yağdı. Arjantin Federasyon yetkililerini ''maço'' ve ''eski kafalı'' gibi terimlerle tanımlayan kullanıcılar, Federasyonun kitapçığında yer alan tavsiyeleri de sosyal medyadan paylaştı. Arjantin halkı kitapçığın derhal toplatılmasını istedi. AFA'nın kitabında, Rus kadınlarla ilgili bilgilerden bazıları şöyle:

''Rus kızlar sıkıcı erkeklerden nefret eder. Konuşacak bir şey bulamıyorsanız, ülkenizde, ülkenizdeki geleneklerden, günlük yaşamdan bahsedin.''

''Rus kadınları etkilemek için sahip olduklarından ve parandan bahsetmelisin''

''Rus kızlar da diğer kızlar gibi temizliğe, giyime ve kokuya dikkat eder. Onlar için ilk izlenim çok önemlidir.''

''Rus kadınlar, negatif olan sadece olumsuz yönleri gören kişilerden uzak durular.''

''Klasik sorular sormayın, orijinal olun. Sizi daha iyi tanımak isteyeceklerdir, sorularını yanıtsız bırakmayın.''

''Yeni bir yüz olduğunuz için Rus hemcinslerinize karşı avantajınız olacaktır. Kendinize güvenin''Arjantin Futbol Federasyonu, kitapçıkla ilgili sert eleştirilerin ardından Rus kadınlardan özür diledi. Konuyla ilgili bir soruşturma başlatılacağı da açıklandı. Federasyon Başkanı Claudio Tapia, Rus Kültür Evi'ni ziyaret ederek özürlerini bizzat iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER