Gökdeniz'den olay yaratan hareket

Trabzonspor ve A Milli Takım'ın eski futbolcusu Gökdeniz Karadeniz ile futbolu bıraktığı kulübü Rubin Kazan arasında büyük bir kriz yaşanıyor.

Gökdeniz'den olay yaratan hareket

Futbol kariyerini geçtiğimiz yaz 10 yıl boyunca formasını giydiği Rubin Kazan'da sonlandıran Gökdeniz, kulübünü Rusya Futbol Federasyonu'na şikayet etti.  Eski milli futbolcunun bu şikayetinin sebebininse Rus kulübünden geçmişe dönük alacakları olduğu ortaya çıktı. Buna göre kulübün kendisine 2,5 aylık maaşı olan 625 bin euro'yu (Yaklaşık 47 milyon ruble) ödemediğini ifade eden Gökdeniz, bu parayı faiziyle birlikte talep etti.


Rus kulübü ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Gökdeniz'e borçlu olduklarını doğrularken "Finansal olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu yüzden de Gökdeniz'den anlayış bekliyoruz" ifadelerini kullandı. 

Kazan'da tam 10 yıl boyunca top koşturan Gökdeniz'in kulüpten kazandığı toplam paranın 30 milyon euro dolaylarında olduğu konuşuluyor. Öte yandan Rusya'da futbol kulüplerinin gelir vergilerini ödemekle yükümlü olması nedeniyle Kazan'ın ödemesi gereken miktarın yaklaşık 1 milyon 150 bin euro olduğu belirtiliyor.

Fanatik

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat keseroglu
Murat keseroglu - 7 ay Önce

30 milyon kazanmış 625000 peşinde...ülkeden kaçarcasına gittiği kendine kucak acan kulübe teşekkür edeceğine üste şikayetin ne anlamı var? Otur kulüble orta yolu bul gerekirse fedekarlıkta yap yahu....

SIRADAKİ HABER