Halil Umut Meler: Uzun Bir Yola Daha Yeni Başladım !

UEFA 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda görev alan FIFA kokartlı Türk hakem Halil Umut Meler, final maçını yöneteceği için gurur duyduğunu söyledi.

Halil Umut Meler: Uzun Bir Yola Daha Yeni Başladım !
UEFA'ya röportaj veren Meler, İtalya ile Hollanda arasında Rotherham  United Stadı'nda bu akşam oynanacak final maçında görevlendirilmekten mutluluk  duyduğunu belirterek, "Bu turnuvada yer alan tüm hakemlerin en büyük hedefi ve  rüyası, final maçını yönetmektir. Bu nedenle çok gururluyum. Uzun bir yola daha  yeni başladım. Finalin zevkli geçmesi için elimden gelenin en iyisini yapacağım."  diye konuştu.

Şampiyonada 3 grup maçında görev alan 31 yaşındaki Türk hakem,  başarılı bir organizasyon yaşandığını dile getirerek, "Hakem arkadaşlarım ve  benim için her şey mükemmel geçiyor. Burada bulunmaktan çok mutluyum. Yeni  yerler, oyuncular ve taktikler gördüm. Birçok şey öğrendim." ifadelerini  kullandı.

Hakemliğe küçük yaşlarda başladığını anlatan Halil Umut Meler, "18  yaşında hakem oldum. 9 yıl sonra ise Süper Lig'de görev almaya başladım. 29  yaşıma geldiğimde uluslararası hakem unvanını elde ettim. Spor eğitimi aldım.  Üniversiteye gitmeden önce 6 yıl amatör futbol oynadım." değerlendirmesinde  bulundu.

UEFA'nın Nyon kentindeki hakemlik seminerlerine de katıldığını  vurgulayan Meler, "Bu sezon benim için çok iyi geçiyor. Söz konusu seminerlerde  David Elleray, Jorn West Larsen ve Roberto Rosetti gibi deneyimli isimlerden  edindiğim bilgilerle mükemmel hakem olmak için gerekenleri öğrendim. Seminerlerin  ardından Süper Lig'de görev almaya başladım." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER