Juventus’ta ‘corona virüsü’ alarmı! Bütün takım karantinada...

Juventus'un U23 takımının karşılaştığı Serie C takımı Pianese'de forma forma giyen üç futbolcuda corona virüsü tespit edildiği öğrenildi. Yaşanan bu olayın ardından bütün U23 takımı karantinaya alındı ve A takım antrenmanları da dahil olmak üzere tüm antrenman programları iptal edildi.

Juventus’ta ‘corona virüsü’ alarmı! Bütün takım karantinada...

İtalya Serie C takımlarından Juventus U23’te ‘corona virüsü’ krizi yaşanıyor. 23 Şubat’ta oynadıkları Pianese maçından sonra bazı oyuncularda hastalık belirtisi olması nedeniyle futbolcuların evlerinden çıkmaması talimatı verilmişti. Yapılan kontrollerin ardından Pianese forması giyen üç futbolcuda ‘corona virüsü’ (covid-19) hastalığının olduğu öğrenildi.

A TAKIMIN ANTRENMANLARI DA İPTAL

Juventus Kulübü’nden yapılan açıklamada, bütün U23 takımın karantinaya alındığı ve A takım antrenmanları da dahil olmak üzere tüm antrenman programlarının askıya alındığı öğrenilirken yetkililer hastalığı resmi olarak açıklamıyor. Ayrıca Forbes’ta yer alan özel habere göre antrenmanlar 8 Mart’a kadar askıya alındı.

İtalyanın dev takımının Cumartesi günü paylaştığı açıklamada, “U23 takımının çalışmaları tedbir amacıyla askıya alındı. 23 Şubat’ta oynanan maçın ardından bazı oyuncularda hastalık belirtileri olduğu için böyle bir önlem alındı” ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER