Mircea Lucescu'nun yeni takımı! "Getirirsem heykelimi diksinler"

A Milli takımda teknik direktör Mircea Lucescu ile yollar resmen ayrıldı. Resmi açıklama sonrasında Lucescu'nun hangi takımı çalıştıracağı merak edilirken, Rumen basınından önemli bir iddia geldi. Dinamo Bükreş'ten Ionut Lupescu, Lucescu ile geçtiğimiz günlerde bir restoranda buluştuklarını ve yemek yediklerini söyledi. Lupescu, "Dinamo Bükreş şu anda kabus gibi günler geçiyor. Lucescu ile restoranda yemek yedik. Gelmesini çok isterim. Eğer onu Dinamo Bükreş'e getirmeyi başarırsam gerçekten meydanlara heykelimi dikmeliler." ifadelerini kullandı.

Mircea Lucescu'nun yeni takımı! "Getirirsem heykelimi diksinler"

TFF'DEN YAPILAN AÇIKLAMA


"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile bugün yapmış olduğu toplantının ardından Rumen teknik adamın sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda kendisiyle anlaşma sağladı.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım'da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu'ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.


Toplantının ardından bir açıklama yapan Rumen teknik adam, şunları söyledi: "Türkiye A Milli Takımı'nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. Geldiğimiz süreçte, yaklaşmakta olan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık."

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine görev sürem boyunca bana inandıkları ve destekledikleri, ekibime de çalışmalarımda bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Türkiye'nin kalbimde daima özel bir yeri olacak."


Kaynak:FutbolArena 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER