Muğdat'tan eleştirilere sert cevap!

Galatasaray karşılaşmasında gördüğü kırmızı kart ve yaptırdığı penaltı ile eleştirilerin odak noktaso olan Muğdat Çelik'ten açıklama geldi.

Muğdat'tan eleştirilere sert cevap!

Süper Lig 9. hafta maçında Galatasaray evinde Kayserispor'u ağırladı. 

Mücadeleye maçın skorundan çok Muğdat Çelik'in penaltı yaptırması ve gördüğü kırmızı kart damga vurdu.

Kendisine gelen eleştirilerle  ilgili Beyaz TV'ye konuşan Çelik, "Bir futbolcu ha maç satmış ha karısını satmış. Aynı şey yani. Bu şeyler Fenerbahçe ile bir münakaşa yaşadığımız için çıkıyor" dedi.

Pozisyonu anlatan tecrübeli futbolcu, "Ben ayağına basmadım, Linnes'i görmedim bile. Bir anda önüme çıktı. Ayağı geride kalınca, benim ayağımın ucu değdi. Kasti bir şey olur mu? Diğer pozisyonda elle aldım çünkü orada düştüm ve kaleci ile karşı karşıya kalacaklardı. Arkadaşlarım tabii ki bana destek oldu." şeklinde konuştu.


"JAILSON'U KOVALADIĞIMIZ İÇİN OLUYOR BUNLAR"

Galatasaray'da oynadığı dönemde Fenerbahçe derbisinde Jailson ile arasında yaşanan münakaşa nedeniyle algı yapıldığını vurgulayan Muğdat Çelik, "Fenerbahçe ile münakaşa yaşadığımız için çıkıyor. Olaylı derbide spontane olaylar gelişti, Jailson'u kovaladığımız için bunlar oluyor. Kafamı yastığa rahat koyacağım. Berabere kaldık ve en çok ben sevindim. Nerede ekmek yersem, ben oralıyım. Samet Hoca da 'Olur böyle şeyler' dedi." ifadelerini kullandı.

AYBADA'DAN DESTEK

Maç sonu yaptığı açıklamada Muğdat'a destek çıkan Kayserispor Teknik Direktör Samet Aybaba, "Sonuçta oyunun içinde futbolcu bunları yapabiliyor. Muğdat da bizim bir sürü şey beklediğimiz bir oyuncu. Hataları olabilir, onları düzeltmek için çalışacağız. O bizim oyuncumuz. Biz oyuncuyu kaybetmek için değil, kazanmak için her şeyi yapanlardanız." dedi.

.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER