UEFA'dan erteleme için flaş talep!

Dünya futbolu Euro 2020'nin ertelendiği bir formülü gündeme getiriyor... UEFA, Euro 2020’yi bir yıl ertelemek için 275 milyon pound talep ettiği iddia ediliyor!

UEFA'dan erteleme için flaş talep!

UEFA bugün 55 katılımcı ülke acil olarak toplanıyor. Corona virüsü tehdidinin futbol camiasında oluşturduğu sorunların masaya yatırılacağı toplantıda, yıl içinde düzenlenecek olan turnuvalarının akıbeti de konuşulacak.

Kritik toplantıda katılımcı ülkeler, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın akıbeti başta olmak üzere Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve üye ülkelerin lig durumları ile ilgili görüşler alınacak.

Toplantıyla ilgili ilk ön bilgiler gelmeye başladı. Kulüpler ve Lig yönetimleri açısından önceliğin yerel sezonları, Şampiyonlar ve Avrupa Ligi'ni bitirmek olduğu öğrenildi.

The Atletic'in haberine göre UEFA, Euro2020 turnuvasını bir sonraki yıla ertelemek için ise rekor bir ücret talep etti. Bu miktarın 275 milyon pound (2,1 milyar lira) olduğu belirtildi. Ertelenecek Euro2020, bir sonraki yılın Kadınlar Avrupa Şampiyonası ile çakışacak.

EURO 2020 ana gündem maddesi

Zirvede en önemli gündem ise 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası olacak. 12 ülkenin ev sahipliğinde 12 Haziran'da Roma'da İtalya ile Türkiye'nin açılış maçı ile başlaması planlanan Avrupa Futbol Şampiyonası'nın ertelenme konusu da toplantıda konuşulacak.

Şampiyonlar Ligi ne olacak?

Hem Devler Ligi hem de Avrupa Ligi'nde takımlar son 16 turuna gelindi. Her şey normale döndüğünde çeyrek finallerin tarafsız sahada tek maç eleminasyon sistemiyle oynanması planlanıyor. Son 4'ün ise mini final four turnuvası ile sonuçlandırılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER