Sezon öncesi çalışmalarını sürdüren Galatasaray’da transfer süreci hareketli geçmeye devam ediyor. Forvet, sağ-sol kanat ve orta saha transferi gerçekleştirecek olan sarı kırmızılı kulübün hedefinde İtalyan yıldız bulunuyor. 

Dursun Özbek ve yönetiminin seçimi kazanmasının ardından yeni bir yapılanma dönemine giren Galatasaray da yoğun bir süreç yaşanıyor. Teknik direktörlük koltuğuna oturan Okan Buruk’un hayalindeki takımı kurmak için harekete geçen Galatasaray yönetimi kesenin ağzını açtı. Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un da bizzat ilgilendiği transfer çalışmalarında rota İtalya’ya çevrildi.

Galatasaray, Hagi ve Sneijder’den sonra istediği 10 numarayı bulamadı.Wesley Sneijder, Dursun Özbek’in ilk başkanlık döneminde gönderilmişti. 10 numaralı forma ise yeni transfer Belhanda’ya verildi. Bu durum Dursun Özbek ve sarı kırmızılı taraftarlar arasında gerginliğe neden olmuştu. Geçmişte yaptığı hataları telafi etmek isteyen Başkan Özbek, taraftarın gönlünü yeniden kazanmak için sürpriz isimleri transfer etmeye hazırlanıyor. Okan Buruk’un da listesinde yer alan forvet arkası oyuncu için sponsor desteği sağlanacak. 

Galatasaray’ın hedefinde dünyaca ünlü yıldız var

Seçim döneminde Galatasaray’ın sportif açıdan başarılı olabilmesi için küçülmesinin doğru olmadığını ifade eden Dursun Özbek, nakit desteği sağlayacağını açıklamıştı. Başkan Özbek’in yönetiminde yer alan iş insanı Erden Timur’un da stad sponsorluğunda sağladığı kolaylık sıcak para akışının kapısını açtı. Stad sponsorluğu için Kuveytli bir havayolu firması ile görüşmelere başlayan Galatasaray yönetimi 80 milyon euro gelir elde etmeyi hedefliyor.

Transfer görüşmelerinin de stad sponsorundan gelecek olan sıcak para ile çözülmesi bekleniyor. Sarı kırmızılı taraftarların heyecanını anladığını ifade eden Erden Timur, ‘’Taraftarlarımızdan bir süre daha sabırlı olmalarını bekliyoruz. Hayal ettiğimiz takımı kurmak için yoğun bir çalışma yürütüyoruz’’ diye konuştu.

Yeni 10 numara İtalya’dan gelecek

Galatasaray’ın transferdeki öncelik verdiği mevkiler arasında forvet arkası bulunuyor. Mostafa Muhammed, Diagne ve Gomisle yollarını ayırma kararı alan sarı kırmızılı ekip, Vedat Muriç ve Erik Botheimle görüşme sağladı. Vedat Muriç’in maliyetinin yüksek olması nedeniyle beklemeye geçildiği öğrenildi. Erik Botheim ile her konuda anlaşma sağlandı. Forvet arkası için düşünülen oyuncu ise Joao Pedro oldu. Sportif Direktör Cenk Ergün’ün bizzat İtalya’ya giderek oyuncu ile görüştüğü öğrenildi. Pedro’nun forma giydiği Cagliari kulübünün ligden düşmesi ile transferin önü açılmıştı.

Dünyaca ünlü yıldızın talipleri arasında Valencia da bulunuyor. Serie A’da 37 maça çıkan Pedro 13 gol atmış ve 4 asist gerçekleştirmişti. 30 yaşındaki futbolcunun bonservis bedelinin 12 milyon euro olarak belirlendiği açıklandı. Galatasaray, Pedro ile anlaşma sağlarsa bonservisini ödemeye hazır bulunuyor.