Geçtiğimiz sezon NEC Nijmegen'de forma giyen Ali Akman'ın yeni adresi Galatasaray olmak üzere. Ümit Milli Takımı'nın da vazgeçilmez oyuncusu olan genç futbolcu için sarı kırmızılılar girişimlerini sürdürüyor. Haris Seferovic sonrası Süper Lig'de oynayabilecek bir arayan Aslan, Frankfurt ile el sıkıştı.


Satın alma opsiyonlu kiralama

Sabah'In haberine göre Ayhan Akman'ın yeğeni olan Ali Akman için Frankufrt ile anlaşan Galatasaray, satın alma opsiyonlu kiralama gerçekleştirecek. Prensipte sağlanan mutabakatın kısa sürede resmiyete kavuşturulması bekleniyor.

Geçen sezonu Nijmegen'de kiralık geçiren genç oyuncu, kuzenleri Hamza Yiğit ve Efe ile beraber sarı-kırmızılı formayı giyecek.

ayhan akman
 


OKAN BURUK NE DEMİŞTİ?

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Kasımpaşa ile oynanan hazırlık maçı sonrası, Ali Akman için teklif yaptıklarını açıklamıştı.

Okan Buruk, "Ön tarafa yönlü oyuncular bakıyoruz. Hem santrfor oynayacak, ikinci forvet, kenarda oynayabilecek oyuncular bakıyoruz. Kadromuzu güçlendirmemiz gerekiyor. Önde de ihtiyacımız var. Ali Akman ile ilgili bir düşüncemiz oldu. Kulüple bu anlamda görüşmeler oldu. Ancak, şu anda net bir şey yok. Türk rotasyonu içerisinde bize destek verebilir." ifadelerini kullanmıştı.