Ara ransfer çalışmalarını sürdüren Süper Lig ekibi Galatasaray, fırsat transferi kollarken Omar Colley'in de listeye dahil olduğu iddia edildi.

Sarı Kırmzılı kulüp birçok bölge için arayışlarını sürdürürken bu bölgelerden birinin de savunma olduğu biliniyor.

Son dönemde Victor Nelsson'a gelen teklifler nedeniyle arayışlarına hız veren Galatasaray'ın, bu doğrultuda Sampdoria forması giyen Omar Colley ile ilgilendiği öne sürüldü.

Fotomaç'ta yer alan habere göre;  Sarı Kırmızılı teknik direktör Okan Buruk'un da 30 yaşındaki Gambiyalı futbolcu için olumlu rapor verdiği ve bunun üzerine çalışmaların başladığı ifade edildi.

Omar Colley için ilk olarak bir diğer İtalyan ekibi Salernitana kiralama teklifi yaptığı, ancak oyuncunun kulübü, 1.91 boyundaki Colley'i kiralamaya sıcak bakmadığı da çıkan haberler arasında yer alıyor.

Öte yandan İtalyan basını da Galatasaray'ın Colley'e ilgisini doğrularken Sampdoria'nın 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunan tecrübeli futbolcuyu 4.5 milyon euro'ya vermeye hazır olduğunu açıkladı.

Kulübü ve oyuncu nezdinde nabız yoklayan Galatasaray yönetiminin, kısa süre içinde Colley için İtalyan ekibine teklifini sunması bekleniyor.