Galatasaray Üniversitesi'nde öğrencilerle buluşan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kendisine sorulan soruları yanıtladı ve sarı kırmızılıların gündemine dair açıklamalarda bulundu. Gözler Al-Nassr'a 500 milyon euroya imza atacağı iddia edilen ve dünya kamuoyunda geniş yer bulan Cristiano Ronaldo sorusundaydı. Özbek esprili bir yanıt verdi.

Galatasaray tektir

Dursun Özbek konuşmasında "Yurt dışında Türkiye'nin başkenti neresidir anketine %36 Ankara, %26 İstanbul, %19 Galatasaray deniliyor. Galatasaray böyle bir marka. Dünyada bir eğitim kurumundan çıkan bir kulüp yok. İlklerin ve enlerin takımı olan Galatasaray bu alanda dünyada tektir. Galatasaray'ın bütünleşmesi için bir çimentoya ihtiyaç var. Galatasaray Spor Kulübü bu görevi rahatlıkla yapabilir." dedi.


 

Dursun Özbek'in, "Ronaldo'yu Dünya Kupası'ndan sonra mı getireceksiniz yoksa dinlenmesi için zaman verecek misiniz?" sorusuna yanıtı:

"Sen nasıl istiyorsun? Ronaldo, yarın Florya'da (gülüyor). Her gören Ronaldo'yu soruyor, Ronaldo'dan kurtulamadım. Galatasaray Spor Kulübü, ticari terminolojide 'borca batık' bir kulüp durumunda.


Bankalar Birliği anlaşmasından çıkmak istiyoruz

Özbek konuşmasının devamında "Bankalara 2.2 milyar TL kredi borcu var. Galatasaray'ın son 30 senesine baktığımız zaman hep borca batık bir kulüp. Böyle devam etme şansımız var mı? Bence yok. Bankalar Birliği anlaşmasının zerresinde Galatasaray etiğinin yeri yok, Galatasaray değerlerinin dikkate alındığı hiçbir kısım yok. O zaman kulüp bu anlaşmayı imzalamak zorundaydı. Ben başkan olarak bundan rahatsızım. Bu anlaşmadan çıkacağım. Göreve gelmeden önce projelerimizi detaylı anlattık. Hedeflediğimiz projelerimizden gelecek yaklaşık 10 milyar TL ile birinci hedefimiz Bankalar Birliği'ne olan 2.2 milyar TL borcumuzu tek seferde ödemek." ifadelerini kullandı.