Galatasaray Başkanı Dursun Özbek katıldığı bir söyleyişi de merak edilen sorulara yanıt verdi. Galatasaray’ın şampiyonluğun en önemli adayı olduğunu ifade eden Başkan Özbek, ''Tamamen şampiyonluk odaklı çalışıyoruz. Pazar akşamki gibi yol kazaları olabilir. Sporun içinde bunlar var, ilk defa da olmuyor. Çok iyi bir kadromuz, teknik kadromuz ve yönetim kadromuz var. Hiç etkilenmiyoruz. Okan Hoca'nın da dediği gibi şampiyonluğun en kuvvetli adayı Galatasaray'dır’’ diye konuştu.

6450ec8ca468601dac257c46

Sabah-Akşam Galatasaray’ı Konuşuyorlar

Başkan Dursun Özbek Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi verdikleri rakipleri hakkında da açıklamalarda bulundu. Galatasaray’ın mücadele ettiği rakiplerinin koalisyon halinde olduğunu belirten Başkan Dursun Aydın Özbek, ‘’ Galatasaray'ı yıpratmak ve çelme takmak için uğraşıyorlar. Rakip takımların toplantılarına baktığında, 3 saatlik toplantının 2.5 saatinde Galatasaray konuşuluyor. Kendi işinize bakın kardeşim, Galatasaray ile ne işiniz var? Rakibiz o kadar. Bu tip bir koalisyon var. Kendi işleriyle alakaları yok, sabah akşam Galatasaray konuşuyorlar. Bunlar, Galatasaray'ın daha çok kenetlenmesine ve daha kuvvetli mücadele etmesine sebebiyet verir. Onun için Türk futbol tarihindeki en başarılı takım Galatasaray'dır’’ dedi.

dursun-ozbek-aa-1967613

Fenerbahçe Derbisine Özel Önem Vermiyoruz

Galatasaray’ın Cumhuriyet’in 100. Yılında şampiyonluk kupasına ulaşacağının altını çizen Başkan Dursun Özbek, Fenerbahçe derbisiyle ilgili önemli mesajlar verdi. Fenerbahçe derbisinin herhangi bir lig maçından farklı olmadığına dikkat çeken Galatasaray Başkanı Özbek, ‘’ Kanaatim, şampiyonluğun o maça kadar çözülmüş olacağı. 5 maçının 5'ini de kazanıp lig sonunda şampiyonluğa ulaşacak takım Galatasaray'dır. Az önce Zafer Bey'e de söyledim. Şu an şampiyon belli, ikinci ve üçüncü kim olacak şu an o tartışma var’’ ifadelerini kullandı.

dursunozbekmehmetbuyukeksi

TFF Ziyaretinin Detayları

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek katıldığı söyleyişi de Türkiye Futbol Federasyonu’nu neden ziyaret ettiğini de açıkladı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin görüşmesinde ne konuşulduğunu sorduğunu açıklayan Başkan Dursun Özbek, ‘’Münferiden TFF'ye gitmeye başlarsanız, o zaman bunun yorumu farklılaşıyor. Ali Bey gitti, arkasından ben gittim. Bizden sonra falanca gidecek. O zaman çözüm üretmenin zorluğu çıkıyor. Bir de bunun çok sık tekrarlanması, izahatta güçlük getiriyor. TFF'ye gittim ve 'Sayın Başkan, ne konuşuluyor? Futbolun problemleri varsa bu bir takımın problemi değil, bütün takımların problemleri var’ dedim’’ ifadelerini kullandı.

ZBb7Hr6oVU65eSZ488944Q

Gomis Bizim Sembol Oyuncumuz

Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk tarafından gündeme getirilen Gomis’in takımdan ayrılmak istemesiyle ilgili konu hakkında da Başkan Dursun Özbek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gomis’in sembol bir oyuncu olduğuna dikkat çeken Galatasaray Başkanı, ‘’Galatasaray'ın aslanıdır ve öyle kalacaktır. Galatasaray'a daha uzun vadeli nasıl hizmet eder bunu düşünüyoruz. Bunun bir problem olarak yansımasından şikayetçiyiz. Gomis bir maçta sakatlık vardı, çıkmadı. Rakiplerimiz hemen olayı köpürttü.Sıkıntılar olabilir ama aile olmanın getirdiği özellikler, bunların en kısa sürede çözüme ulaştırılmasıdır. Biz de onu yaptık’’ diye konuştu.

6419e20980a0330f548a7c22

Ali Koç Kendi İşine Baksın

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un, Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’a söylediği ‘’ne para harcadın’’ ifadesiyle ilgili de Başkan Dursun Özbek’ten yanıt geldi. Herkesin kendi işine bakması gerektiğini ifade eden Başkan Özbek, ‘’ 2015 yılında Galatasaray başkanı oldum ve 3 transfer dönemi geçirdim. Şu kadarını söyleyeyim, Galatasaray'ın en kabul edilebilir transfer harcaması yaptığı sene bu senedir. Geçen yılki maaş seviyesinde maaş ödüyoruz, yaklaşık 30-32 milyon Euro çerçevesinde. Buraya biz, 90 milyon Euro'dan geldik. En makul seviyedeyiz. Transferde bonservis bedelleri ödedik, oyuncu sattık. Çizgiyi çektiğinizde bu kurulan takımın maliyeti 20 milyon Euro. 2017'yi hatırlayın, ben başkandım, transferleri yaptım. Benim yaptığım transferler, rahmetli Mustafa başkan döneminde satıldı. Ndiaye, Gomis, Rodrigues, Fernando, hepsi satıldı. Bugün bizim yaptığımız transferlerin hepsinin Avrupa seviyesinde talibi var. Galatasaray'da bu işi yönettiğinizde, zarar etmeniz mümkün değil. 'Çok para harcıyorsun' lafını Ali bey söylemişti. Herkesin biraz kendi işine bakması lazım. Rakip takımlar, 3 saat toplantı yapıyor ama 2.5 saat Galatasaray'ı konuşuyor. Kendi işinize bakın. Bunlar, Galatasaray'ın daha kuvvetli mücadele etmesini sağlıyor" diye konuştu.

1301166_6a894e1eaf715f719c8a1bcb2de43c32

Taraftara Birlik ve Beraberlik Mesajı

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, şampiyonluk mücadelesinin son aşamasında sarı kırmızılı taraftarlardan destek istedi. Galatasaray’ın sezonu şampiyon olarak tamamlayacağına inandığını belirten Başkan Dursun Özbek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Türkiye’nin gergin bir durumdan geçtiğini ifade eden Başkan Dursun Özbek, ‘’Ortamı fazla germeye gerek yok. Tüm çabamız bu gerginliği arttırmamak. Herkesle iyi geçinmeyi, herkesle barışık olmayı hedefliyoruz. . Okan hocanın da dediği gibi şampiyonluğun en kuvvetli adayı yine Galatasaray'dır ’’ dedi.