Galatasaray transfer çalışmalarının meyvelerini toplamaya hazırlanıyor. Sarı kırmızılı ekip Benfica’nın 3 yıldızının birden peşine düştü. Benfica Başkanı Rui Costa tarafından önerilen yıldız futbolcular kimler? Galatasaray Benfica’dan hangi oyuncuları transfer edecek? İşte Galatasaray transferler ile ilgili son gelişmeler…

Galatasaray taraftarının merakla beklediği transfer çalışmalarıyla ilgili yeni gelişmeler meydana gelmeye devam ediyor. Öncelikli hedefi orta saha transferini tamamlamak olan sarı kırmızılı ekibin mutlu sona ulaşmasına az kaldı. Sportif Direktörlük görevini üstlenen Cenk Ergün’ün çabaları karşılık buldu. Galatasaray’ın geçmişte de oyuncu kiraladığı Benfica kulübü ile yakın ilişkileri bulunuyor. Fatih Terim’in eski öğrencisi Rui Costa’nın kulüp başkanlığı görevini üstlenmesi de transferde önemli bir faktör olarak değerlendiriliyor. Gedson Fernandes transferi için defalarca bir araya gelen taraflar ortak bir noktada buluşamamıştı. Galatasaray’ın eski başkanı Burak Elmas’ın ‘’Gedson Fernandes’e ihtiyacımız yok’’ açıklaması gündeme bomba gibi düşmüştü. Galatasaray’ın ezeli rakibi Beşiktaş bu fırsatı değerlendirerek Gedson Fernandes’i transfer etmeyi başardı. Burak Elmas ve yönetiminin genel kurul tarafından idari yönden ibra edilmemesi seçim sürecinin fitilini ateşledi. Başkanlık koltuğuna yeniden oturan Dursun Özbek ise sportif başarı için her türlü sorumluluğu üstleneceğini açıkladı. 

Galatasaray ve Benfica ilişkileri meyvesini verdi

Galatasaray’da Başkanlık koltuğuna Dursun Özbek’in oturması ile Benfica’nın kapısı yeniden çalındı. Sportif Direktör Cenk Ergün’ün bir süredir transfer çalışmaları için Portekiz’de olduğu ortaya çıkmıştı. Cenk Ergün’ün Benfica Başkanı Rui Costa ile masaya oturmasına sebep olan oyuncu Florentin Luis oldu. Lakin, Rui Costa’nın farklı bir öneriyle gelmesi üzerine Galatasaray yönetimi harekete geçti. 

Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Okan Buruk’un liderliğinde 7 Temmuz’da başlayacak olan sezon öncesi kampı için hazırlıklar devam ediyor. Marcao’nun da sağlık kontrolünden geçtiği öğrenildi. Sevilla ve Zenit kulüplerinin transfer listesinde yer alan Brezilyalı oyuncu için görüşmeler sürüyor. Galatasaray’ın Marcao için 15 milyon euronun altındaki teklifleri geri çevirdiği öğrenildi. Sevilla 8.5 milyon + 1.5 milyon bonus teklifinde bulunurken, Zenit 12 milyon euro transfer ücreti ödemeyi kabul etti. Lakin, tekliflerin doyurucu olmaması nedeniyle kabul edilmemişti. Sevilla’nın teklifini artırmayı planladığı öğrenildi. 

Marcao’nun transferi gerçekleşirse sarı kırmızılı ekibin kasasına önemli miktarda nakit para girecek. Benfica Başkanı Rui Costa ise gelecek sezon kadroda yer vermeyi düşünmedikleri 3 oyuncuyu Galatasaray’a önerdi. Başakşehir’de kiralık olarak oynayan Pizza da bu isimler arasında yer alıyor. Diğer oyuncuların ise Haris Seferovic ve Andre Almeida olduğu öğrenildi. Teknik direktör Okan Buruk’a sunulan oyuncular için olumlu yanıt alındı. Özellikle sağ bek mevkisinde oynayan Andre Almeida için görüşmelerin sürdüğü öğrenildi. Portekiz’den 3 yıldız futbolcu ile geri dönmek isteyen Cenk Ergün, pazarlık çalışmalarını sürdürüyor.