Galatasaray’da transfer çalışmalarının hızlandığı bir döneme girildi. Ardarda yeni transferlerini açıklamak isteyen sarı kırmızılı yönetim, sol bek için rotayı Portekiz’e çevirdi. Sportif direktör Cenk Ergün’ün anlaşma sağladığı Cezayirli futbolcu imza atmaya çok yakın… İşte Galatasaray’da sol bek transferinin detaylar…

Süper Lig’in en çok şampiyon olan kulübü Galatasaray'da yeni sezon hazırlıkları devam ediyor. Sezon öncesi kamp çalışmalarına başlayan sarı kırmızılı ekip, Kurban Bayramı’nda da ara vermeyecek. Teknik direktör Okan Buruk’un hem A takımdaki hem de altyapıdaki oyuncuları incelemeye aldığı süreç Galatasaray açısından verimli geçiyor. Başkan Dursun Özbek’in göreve gelmesi ile yeni bir dönemin kapılarını açan Galatasaray’da transfer çalışmalarını Cenk Ergün ve Erden Timur üstleniyor. Erden Timur’un transfer görüşmeleri için İtalya’da olduğu öğrenildi. Sportif başarı için küçülmeyeceklerini açıklayan Başkan Dursun Özbek ve yönetimi flaş transfer iddiaları ile gündemin ilk sırasına yerleşmeyi başardı. 
 

William Carvalho transferinde mutlu son

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur tarafından çok önemli bir transfere imza atıldı. Konyaspor’un yıldız futbolcusu Abdülkerim Bardakçı’nın transfer edilmesinde de Erden Timur’un önemli bir rolü bulunuyordu. Fenerbahçe’nin de uzun süredir transfer görüşmesi yaptığı William Carvalho ile sözleşme imzalamaya yakın tarafın Galatasaray olduğu ortaya çıktı. Sarı kırmızılı yönetimin Carvalho tarafı ile her konuda anlaşma sağladığı öğrenildi. 

Umut Bozok için şartlar zorlanacak

İtalya’da bulunan Erden Timur’un yeni hedefi ise Umut Bozok oldu. Joao Pedro ile anlaşma sağlayan sarı kırmızılı yönetici, rotasını Umut Bozok’a çevirdi. Kaan Ayhan’ı da gündemine alan Galatasaray, transfer çalışmalarında önemli bir ivme yakaladı. Sarı kırmızılı taraftarların transferler gecikiyor tepkisi yönetimi harekete geçirdi. Kaan Ayhan’ın Trabzonspor’a transfer olması bekleniyordu. Lakin, Galatasaray’ın da devreye girmiş olması dengelerin değişmesine neden oldu. Milli futbolcunun sarı kırmızılı ekibe daha yakın olduğu öğrenildi. Kaan Ayhan’ın menajeri Ersin Akan’ın sık sık Galatasaray yönetimi ile bir araya gelmesi de iddiaları doğrular nitelikte oldu. Milli futbolcunun Okan Buruk ile çalışmaya istekli olduğu öğrenildi. 

Galatasaray’a Cezayirli sol bek 

Galatasaray’ın transfer dönemi boyunca en az 7 transfer yapması bekleniyor. Sarı kırmızılı ekibin transfer yapacağı mevkiler arasında sol bekte yer alıyor. Sol bek için İtalya’da bulunan Cenk Ergün’ün atağa kalktığı öğrenildi.Portekiz spor medyasında yer alan haberlere göre Galatasaray’ın hedefindeki isim Yanis Hamache oldu. Sportif direktör Cenk Ergün tarafından ilk kez kontak kurulan oyuncunun Türkiye’ye gelmeye sıcak baktığı öğrenilmişti. Yanis Hamache transferinde belli bir aşamaya gelindiği öğrenildi. Cezayirli futbolcunun yaşının genç olması için en önemli tercih sebebi olarak gösteriliyor. 22 yaşındaki oyuncunun sol ayaklı olması da dikkat çekiyor. Hızlı ve top hakimiyeti güçlü olan Yanis Hamache ile her konuda anlaşma sağlandı. Galatasaray yönetiminin onay vermesi halinde taraflar sözleşme imzalayabilecek konumda bulunuyor.