Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun Akhisar Belediyespor’dan öğrencisi olan 25 yaşındaki Senegalli golcü için sarı-kırmızılılar, Rus ekibi Lokomotif Moskova ile aradaki pürüzleri ortadan kaldırdı.

Sarı kırmızlı ekip, Niasse için Lokomotif Moskova ile sürdürdüğü uzun pazarlıkların ardından kiralık formülünü kabul ettirdi. Buna göre taraflar, Niasse’nin kiralanması konusunda 800 bin euro üzerinde uzlaştı. Galatasaray, golcü futbolcuya ise 1 sezon için 1.2 milyon euro ödemeyi kabul etti.

Satın alma opsiyonlu

Ancak sarı-kırmızılılar başka alternatiflerinin de bulunması nedeniyle Niasse’ı şimdilik bekletiyor. Diğer adayların durumunu da gözden geçirip ona göre bir yol izleyecek olan Galatasaray’ın, önümüzdeki günlerde golcüsünü açıklaması bekleniyor.

Akhisar’a 250 bin euroya gelen ve Ruslar’a 4 milyon euroya satılan Niasse’yi kiralayacak olan sarı-kırmızılılar, oyuncunun sözleşmesine satın alma opsiyonunu da koyduracak. Bu rakamın da 4 milyon euro olacağı belirtildi.

Garanti vermedi!

Lokomotif Moskova Teknik Direktörü Igor Cherevchenko, Niasse ile ilgili bir açıklama yaptı. Cherevchenko, Niasse ile konuştuğunu belirterek, “Şu anda bizimle beraber, diğer oyuncuların da olduğu gibi... Ancak ona oynayacağına dair bir garanti veremem” ifadelerini kullandı.

Lokomotif Moskova’da aradığını bulamayan Niasse, Hamza Hamzaoğlu’nun başında olduğu Galatasaray’a gelmeyi çok istiyor.

*Skorer