Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. 63 puanla zirvede yer alan Galatasaray, şampiyonluk yarışını önde götürüyor. Galatasaray’ın hemen ardında da ise ezeli rakibi Fenerbahçe bulunuyor. Bir maç eksiği bulunan sarı lacivertli ekip 54 puan topladı. Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçlarının tamamlanması ile birlikte hakem tartışmaları gündemin ilk sırasına yerleşti. Galatasaray-Başakşehir maçında yaşanan hakem olayları spor kamuoyunda infial yarattı. Türkiye Kupasına veda eden sarı kırmızılı camianın hedefinde ise Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Lale Orta yer aldı.

mhk-lale-orta-yeni-uygulamayi-acikladi-1146857-5

Lale Orta’ya Tepkiler Çiğ Gibi Büyüyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından göreve getirilen MHK Başkanı Lale Orta’ya yönelik sert eleştiriler gelmeye devam ediyor. Türkiye’nin ilk kadın MHK Başkanı olan Lale Orta’nın yayıncı kuruluşa müdahale ettiği ortaya çıkmıştı. Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Ömer Okan’ın sahibi olduğu Okan Üniversitesi’nde çalışıyor olması da tepkilere neden oldu. Okan Üniversitesi’nde sadece Lale Orta’nın değil, eşinin de çalıştığı öğrenildi. TFF tarafından Lale Orta’nın Okan Üniversitesi’ndeki görevinden istifa etmesi istendi. Lakin, MHK Başkanı istifa kararı almadı. Bir kulüp yöneticisi ile patron-çalışan ilişkisi içerisinde olmasından dolayı etik kuralları çiğnediği düşünülen Lale Orta ise eleştirileri dikkate almamaya devam ediyor.

6427021486b2451fc00b5c63

Lale Orta’dan Ali Koç’a Övgü Dolu Sözler

MHK Başkanı Lale Orta’nın geçmiş dönemde yaptığı açıklamalarda başını ağrıtmaya devam ediyor. Lale Orta’nın Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un futbol camiası içerisindeki en karizmatik isimlerden olduğunu belirttiği röportajda tartışma konuları arasında yer aldı. Ayrıca, Lale Orta’nın geçmiş dönemdeki sosyal medya paylaşımları da ortaya çıktı. Twitter’daki paylaşımlarında Lale Orta’nın Fenerbahçe lehine yazılan yazıları beğendiği görüldü.

super_lig_12kas

Lale Orta’dan Yayıncı Kuruluşa Müdahale

MHK Başkanı Lale Orta’nın istifasının talep edilme süreci Galatasaray-Kasımpaşa maçı ile başladı. Donk ve Zaniolo arasındaki pozisyonun farklı bir açıdan çekilmiş görüntüsünü yayıncı kuruluşa servis eden Lale Orta, program içeriğine müdahale etti. Bein Sports program sunucusu Murat Caner, Lale Orta’nın programa müdahale etmesi sonucu istifa etti. MHK Başkanı Lale Orta ise yanlış anlaşıldığını ileri sürerek; pozisyonun doğru görüntü ile yorumlanması için paylaştığını açıkladı. Lale Orta’nın Fenerbahçe’ye yakınlığı nedeniyle doğru kararlar veremediği ileri sürüldü. Galatasaray Spor Kulübü, Lale Orta’nın istifa etmesini talep etti. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ise Lale Orta’yı görevden almayacaklarını açıkladı.

213124_1 (1)

Tugay Kerimoğlu Yayıncı Kuruluştan Ayrıldı

Ziraat Türkiye Kupası’nda Başakşehir ile karşılaşan Galatasaray, sahadan mağlubiyetle ayrıldı. Sarı kırmızılı camia çeyrek final maçındaki hakem hataları nedeniyle hakkının yendiğini savunmaya devam ediyor. Bein Sports’ta program yorumcusu olarak görev alan Tugay Kerimoğlu ise Galatasaray’a adaletsizlik yapıldığını savunarak istifa etti. Tugay Kerimoğlu’nun istifa kararı sarı kırmızılı camia da tepkilerin en üst noktaya ulaşmasını sağladı.

thumbs_b_c_2bc59ab8201280be2b64ef337400d930

Galatasaray’ın İsyanı İstifa Getirdi

Tugay Kerimoğlu’nun istifasının ardından bir istifa haberi daha geldi. TFF yönetiminde bulunan Yusuf Günay’ın da istifa kararı aldığı öğrenildi. Galatasaray Spor Kulübü’nün eski yöneticisi Yusuf Günay’ın MHK Başkanı Lale Orta’nın görevden alınmaması nedeniyle istifa etmeye karar verdiği ileri sürüldü. Galatasaray maçlarında meydana gelen hakem hatalarının bilinçli yapıldığı ve MHK içerisinde bir yapılanmanın bulunduğu yönündeki iddialar ise tartışma konusu oldu. Galatasaray yönetimi ise hafta içerisinde TFF’yi ziyaret ederek Başkan Mehmet Büyükekşi ile görüşecek. MHK Başkanı Lale Orta’nın istifası istenecek.