Yeni sezon hazırlıklarına devam eden Galatasaray, transfer çalışmalarına da devam ediyor. Son olarak Fransız futbolcu Leo Dubois ve Haris Seferovic'i kadrosuna katan Sarı-kırmızılılarda transfer harekatı Teknik direktör Okan Buruk'un isteği doğrultusunda temaslarını sıklaştırdı.

Aslan son olarak bonservisleri Chelsea'de olan Ross Barkley ve Malang Sarr'ı listesine aldı. 

barklay

28 yaşındaki orta saha oyuncusu Barkley 20-21 sezonunu Aston Villa'da kiralık olarak geçirdi. 23 yaşındaki stoper Malang Sarr ise Porto'ya kiralandı. 

ROSS BARKLEY KİMDİR?

5 Aralık 1993 tarihinde Liverpool'da dünyaya gelen Barkley futbol yaşamına Everton altyapısında başladı. Ardından Sheffield United ve Leeds United'da kiralık olarak oynadı. Oyuncu 2018'de 16.8 milyon euro karşılığında Chelsea'ye gitti. 20-21 sezonunu Aston Villa'da kiralık geçiren 28 yaşındaki orta saha oyuncusu, geçtiğimiz sezon başında Chelsea'ye döndü. Güncel piyasa değeri 12 milyon euro olan Ross Barkley'in Chelsea ile olan sözleşmesi 2023 yılına sona eriyor.

sarr

MALANG SARR KİMDİR?

23 Ocak 1999 tarihinde Fransa'nın Nice kentinde doğdu ve kariyerine Nice altyapısında başladı. 2020'de bedelsiz olarak Chelsea'ye transfer oldu. 23 yaşındaki Senegal asıllı Fransız, 2020-21 sezonunu Porto'da kiralık olarak geçirdi. Chelsea ile olan sözleşmesi 2025'te sona eren Malang Sarr'ın güncel piyasa değeri 8 milyon euro.