Diagne'den kurtulmak ve Mohamed'i de gerekli seviyede teklif alması halinde göndermeyi planlayan Galatasaray'da forvet arayışı sürüyor. Aslan, Bodo Glimt'te yıldızı parlayan ve sonrasında Rus ekibi Krasnodar ile sözleşmesini fesheden Botheim'i gündemin ilk sırasına yazdı.


22 yaşındaki oyuncu, Bodo formasıyla dikkatleri çekti. Botheim, Ocak 2022'de 7 buçuk milyon avro bonservisle Rus ekibi Krasnodar'un yolunu tuttu. Ukrayna - Rusya arasında çıkan savaş, genç oyuncunun Krasnodar'da maça çıkmadan serbest kalmasına neden oldu. Galatasaray'ın, bonservisi elinde olan Norveçli golcü ile temaslara başladığı öğrenildi. Erik Botheim, geçtiğimiz sezon Bodo formasıyla 14 maç oynadı. Genç futbolcu, 7 gol 6 asistlik performansıyla takımına önemli katkıda bulundu.

Diğer yandan Galatasaray, Diagne ile yolları ayırmak istiyor. Yönetim, Mustafa Muhammed ve Bafetimbi Gomis için de gelen teklifleri değerlendirmeyi planlıyor. Mısırlı oyuncunun satışından gelir bekleyen yönetim, Gomis'in de maaş yükünden kurtulmayı amaçlıyor.