Geldiği günden bu yana Antalyaspor'a verdiği katkı ile adını ön plana çıkarmayı başaran Fernando Lucas Martins Galatasaray yolcusu. Devre arasında imza attığı Akdeniz temsilcisinde çıktığı 17 maçta 4 gol atıp 4 de asist yapan sambacı birçok takımı da peşine takmayı başardı. 30 yaşındaki Fernando'nun yeni adresi ise Galatasaray olacak gibi gözüküyor. Fernando sonrasında 6 numara eksikliği çeken Aslan'da Güney Amerikalı oyuncunun yerini hem adaşı hem de vatnadaşı dolduracak.


Serbest kalma ücreti var

Sert ve bir o kadar da ön tarafa oynayabilen oyun yapısıyla tam da Galatasaray'ın istediği profil ortaya koyan Fernando'nun kulübüyle arasındaki anlaşmada bulunan 1.5 milyon euroluk serbest kalma maddesiyle birlikte Galatasaray'ın transferde etkin rol oynaması bekleniyor. Antalya'dan yarım sezon için 225 bin Euro alan Sambacı, uygun maliyetiyle de Aslan'ın iştahını kabartıyor. Galatasaray'ın bu çıkış bedelini ödemesi halinde, transferin gerçekleşmesinin önünde hiçbir engel bulunmuyor.


Görüşmeye gerek yok

Konuyla ilgili Antalyaspor cephesinden de bir açıklama geldi. Kırmızı- Beyazlı yönetimin açıklamasında, "Galatasaray'ın bizimle masaya oturması gerekmiyor. Oyuncunun sözleşmesindeki rakam ödendiğinde zaten istediği takıma imza atabilir" ifadesine yer verildi. Orta sahaya takviye planı doğrultusunda dünyanın dört bir yanında birçok oyuncuyla masaya oturan Sarı- Kırmızılılar'ın, çok daha büyük çapta bir transfer yaptıktan sonra, Fernando Lucas'ı açıklamaya hazırlandığı da gelen haberler arasında.

fernando antalyaspor

Boştayken tercih edilmedi

Devre arasında serbest olmasına rağmen Galatasaray'ın kadrosuna katmadığı Fernando Lucas, yıldızını Lucescu'nun Shakhtar takımında parlatmıştı. Sonrasında Sampdoria ve Spartak Moskova'ya önemli transferler gerçekleştiren Brezilyalı, 2020'de gittiği Çin'den 1 yıl sonra ayrıldı, 6 ay boşta kaldıktan sonra da Antalya'ya imza attı.