Şampiyonluk hedefi ile kadrosunu oluşturan ve takıma takviyeler yaparak etkileyici ve güçlü bir takım oluşumu ile Sarı-kırmızılılar yeni sezona hazırlanıyor. Kulüp iki Norveçli oyuncunun transferini olumlu sonuçlandırmak için detaylı bir çalışmaya girişti. Sarı-kırmızılılar kanat oyuncu Ola Solbakken ile golcü Erik Bothem’i kadrosuna katmak için yoğun bir çaba harcıyor. Galatasaray, Bodo Glimt’ten geçen sezonun devre arasında 7,5 milyon Euro’ya Krasnodar’a transfer olan fakat Rus ekibinde 1 maça bile çıkmayan 22 yaşındaki golcü Bothem’i bonservissiz bir şekilde kadroya katma fırsatını kaçırmak istemiyor.

Sarı-kırmızılı ekip yeni sezonda şampiyonluk hedeflediğinden transfer de hata yapmak istemiyor. Kamp çalışmalarını İstanbul'da sürdüren Galatasaray'da eksik olan noktalara yapılacak takviyeler ile sezona hızlı giriş yaparak sezonu şampiyonlukla noktalamak istiyor. Bunun için çalışmalarını sürdüren Sarı-kırmızılılar da Okan Buruk yönetiminde antrenmanlara devam eden Sarı-kırmızılılar rotayı Norveç'e çevirdi.

Hücum bölgesine etki edecek bu futbolcuların alınması konusunda oldukça hızlı ve çabuk bir çalışma yürütmeyi hedefliyor. Takım içerisindeki uyumu yeni transferlere aşılamak derdinde. Deneyimli teknik direktör Okan Buruk, transfer konusunda hassas davrandıklarını ve hücuma etki edecek ve orta sahayı da güçlü tutmak için transfer çalışmalarımız devam ediyor dedi.

Hem savaş hem de alacaklarının ödenmemesinden dolayı Rus ekibine veda eden Erik Botheim’e yılık 1,5 milyon Euro’dan 4 senelik sözleşme dışında 2 milyon Euro’da imza parası teklif edildi.  Geçen yıl kendi liginde ve Avrupa’da gösterdiği başarılı performans ile dikkatleri üzerine çeken Bodo Glimt’te forma giyen Botheim’ın eski takım arkadaşı Ola Solbakken için de Galatasaray, Norveç ekibine 800 bin Euro bonservis önerecek. 

Bu futbolcular için Avrupa'dan başka kulüplerinde Norveç ekibinin kapısını çaldığını biliniyor. Bu konuda çalışmalarına hız veren sarı-kırmızılı kulüp, futbolcuların da bu yönde olumlu olduğu fakat aradaki pürüzlerin giderildikten sonra bu transfer de olumlu gelişmeler yaşanabileceği de bir gerçek.

Rus Ekibi Krasnodar’da Hiç Oynamadı

Norveç’ten ocakta Rus ekibi Krasnodar’a giden Botheim, Rus kulübünden ayrıldı. Rusya’nın Ukrayna’ya müdahalesi sonrasında hem savaş hem de alacaklarını alamadığından dolayı Erik Botheim, Krasnodar ile kontrat feshetti. Şuan da kulüpsüz olan golcü futbolcunun menajeri ile Galatasaray bir görüşme yaptı. Sarı-kırmızılılar, Erik Botheim’e yıllık olarak 1,5 milyon Euro’dan 4 senelik kontrat sundu. Aynı zamanda futbolcuya sarı-kırmızılıları seçmesi için 2 milyon Euro’da imza parası teklif edildi.

Hukuki Boyutta Riskler Araştırılıyor

Erik Botheim ve menajeri ile transferde önemli aşama kaydeden Sarı-kırmızılılar, Norveçli oyuncu ile son detaylar için temasını devam ettirirken, kulüp hukukçuları önemli bir çalışma başlattı. Nedeni de Botheim’in, Krasnodar ile yapılan feshin yaratabileceği problemler.
Galatasaraylı hukukçular da konunun detaylarını sorgulamaya devam ediyor. Yapılan çalışmalar ile bu fesihte eğer risk ve tehlike olmazsa sarı-kırmızılılar 22 yaşındaki oyuncuyu bedelsiz bir şekilde kadrosuna katacak.

Bodo Glimt’te Birlikte Şov Yaptılar

Sarı-kırmızılıların yönetimi Erik Botheim ile Bodo Glimt’te birlikte oynayan Ola Solbakken’i de kadrosuna katabilmek için hem kulübü ile hem de menajeri ile önümüzdeki hafta bir görüşme daha yapacak. Galatasaray, Bodo Glimt’e  bu kez 800 bin Euro bonservis bedeli teklif ederek bu transferi de neticelendirmek istiyor. Botheim, Bodo Glimt forması ile birlikte çıktığı 46 karşılaşmada 22 kez ağları havalandırırken yaptığı 10 asist ile birlikte 32 gole direkt katkı sağladı. Ola Solbakken ise Bodo Glimt’te forma giydiği 75maçta 17 gol atarken 19 da gol pası verdi.