Transfer çalışmalarına hızla devam  eden Galatasaray 'a ilişkin İspanya'dan flaş bir iddia gündeme düştü. Haris Seferovic'in yanına kısmen biraz daha farklı bir forvet oyuncusu transfer etmek isteyen sarı kırmızlılarıın 35 yaşındaki İspanyol futbolcusu Nolito'yu gündemine aldığı öne sürülü.

 La Grada'nın haberinde; Celta Vigo ile olan kontratı biten ve serbest kalan Nolito'nun birçok talibinin olduğu ifade ediliyor. Bunlar arasında AEK, Almeria, Cadiz, Espanyol, Mallorca, Olympiacos, Panathinaikos gibi kulüpler de yer alırken Galatasaray'ın da kendisi ile ilgili görüşmelerde olduğu aktarıldı.. 

Valencia ve Barcelona'nın altyapılarında oynadıktan sonra Benfica'nın yolunu tutan İspanyol futbolcu, 2013'te Portekiz takımından Celta Vigo transfer etmişti. 2016 yılında 18 milyon Euro bonservis ücreti ile Manchester City'ye transfer olan 2017 senesinde 7 milyon Euro bonservis ücreti ile Sevilla'ya transfer olmuştu. 2020'de ise eski kulübü Celta Vigo ile terkrar anlaşma sağlayan Nolito, sözleşmesinin bitmesi ile birlikte serbest kalmış durumda. 

Opera Anlık Görüntü_2022-07-22_202433_www.fanatik.com.tr