Avrupa macerasına Konferans Ligi gruplarından devam edecek olan Fenerbahçe, UEFA'ya bildirmek zorunda olduğu listesini verebilmek için saatler değil saniyelerle yarışıyor. Transferin büyük bir kısmını tamamlayan sarı lacivertlilerde Fred'in alternatifi olarak ön liberoya getirilmek istenen yıldız oyuncu için kulübüne fiyat sordu. İlk düşünülen yıldızı getiremeyen Kanarya'da Afrika kıtasından cevap bekleniyor. Eğer anlaşma sağlanırsa imzalar atılabilir.

Al-Musrati olmadı

Fenerbahçe'nin ön libero için almayı planladığı ilk isim Braga formaıs giyen Almoatasembellah Ali Mohamed Al-Musrati'ydi. Libyalı oyuncunun menajeri ile anlaşılsa da Portekiz temsilcisinin bonservis konusundaki inadı aşılamadı ve anlaşma sağlanamadı. Temaslı oyunu seven ve tempo konusunda sıkıntı yaşamayan 27 yaşındaki futbolcu birçok talibine rağmen kulübünde kaldı.

64f5914c80a0320220824512

Morelos iptal edildi

Ryan Kent gibi Rangers FC ile kontratı tamamlandıktan sonra İskoç ekibiyle yollarını ayıran Alfredo Morelos'u kadrosuna katmak üzere İstanbul'a getiren yönetim, Michy Bathusayi'nin İngiltere'ye transferi halinde Kolombiyalıya imza attırmak istiyordu ancak beklenen olmadı. Belçikalı yıldız takımda kalınca yıldız oyuncu da görüşme yapmak üzere Brezilya'ya gitti.

64f5918d80a0320220824514

Dieng'in fiyatı soruldu

Fanatik'in haberine göre defansif orta saha çalışmalarına devam eden Fenerbahçe'ye Mısır Premier Ligi ekiplerinden El Ahly'de forma giyen 25 yaşındaki Aliou Dieng önerildi. Sarı - lacivertliler de oyuncunun transfer şartları hakkında bilgi aldı. Kulübü 3-4 milyon Euro civarı bir bonservis isterken, oyuncunun maaş olarak beklentisinin ise 1 milyon Euro civarı olduğu öğrenildi. Dieng'in adı bir ara Galatasaray ile de anılıyordu.