Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray’da transfer çalışmaları devam ediyor. Sarı kırmızılı ekip Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları için hazırlık çalışmalarına başladı. Galatasaray yönetimi ise transfer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Galatasaray sezonun ilk transfer hamlesini yaptı.

Galatasaray Spor Kulübü tarafından yapılan açıklamaya göre ara transfer döneminde kiralık olarak sarı kırmızılı takıma katılan Kaan Ayhan’ın satın alma opsiyonu kullanıldı. İtalya Serie A ekiplerinden Sassuolo’dan transfer edilen milli futbolcu için Galatasaray 2 milyon 800 bin Euro bonservis ücreti ödeyecek.

20fb0e49b7a34c529416cd64b7fb615b

Yerli Oyuncu Havuzu Genişledi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 8+3 kuralının yeni sezonda da uygulanacağının açıklanmasının ardından Galatasaray yönetimi yerli oyuncu havuzunu genişletmek için harekete geçti. Hem savunma hem de sağ bek olarak görev alan Kaan Ayhan’ın kalıcı olarak sarı kırmızılı renklere bağlanması sağlandı. Kaan Ayhan’ın Galatasaray ile sözleşmesi 2026 yılında sona erecek.

Galatasaray’ın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, ‘’"US Sassuolo Calcio s.r.l. kulübünden 2022-2023 sezonu için kiralanan profesyonel futbolcu Kaan Ayhan’ın satın alma opsiyonu sözleşme şartları gereği gerçekleşmiştir. Buna göre, US Sassuolo Calcio s.r.l. kulübüne 2.800.000 Euro transfer bedeli ödenecektir" ifadeleri yer aldı.