Cumhuriyet’in 100. Yılında şampiyonluk kupasını müzesine götürmeyi başaran Galatasaray’da hareketli günler yaşanıyor. Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarına çıkacak olan sarı kırmızılı ekipte transfer çalışmalarının hızlanmasına karar verildi. Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur tarafından yürütülen transfer çalışmalarında Türk oyunculara öncelik verdi. TFF tarafından 8+3 kuralının devam edeceğinin açıklanması üzerine sarı kırmızı ekip yerli oyuncu rotasyonunu güçlendirme kararı aldı. Bu kapsamda Milli futbolcular ile görüşmeler yapılıyor.

640ac8955cf3b0088ca50ef7

Kaleci Transferine Öncelik Verildi

Galatasaray, ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın tercih ettiği yoldan ilerleyecek. Fenerbahçe’de Altay Bayındır ve İrfan Can Eğribayat, Beşiktaş’ta ise Mert Günok’un kaleyi koruması takımların ilk 11’i kurarken elini rahatlatan hamleler oldu. Galatasaray’da ise adını kulüp efsanelerinin arasına yazdıran Fernando Muslera kaleyi koruyor. Uruguaylı yıldız futbolcunun Galatasaray ile sözleşmesinin sona ermesine bir yıl kaldı. Bu yüzden yönetim yeni bir kaleci arayışına başladı. Muslera’nın da dahil edileceği geçiş süreci için yerli kaleci ile anlaşma yapılacak.

1679477381849-okan-kocuk

Okan Kocuk ile Yollar Ayrıldı

Galatasaray Spor Kulübü tarafından Okan Kocuk ile yolların ayrılmasına karar verildi. Sözleşme uzatma teklifi yapılmayan Okan Kocuk’a teşekkür edilerek yollar ayrıldı. Okan Kocuk’un yerine düşünülen kalecinin ise Doğan Alemdar olduğu ortaya çıktı. Sarı kırmızılı yönetim 20 yaşındaki genç yıldız ile söz kesti. Prensipte anlaşma sağlanmasına rağmen henüz resmi imza atılmadı. Zira, yönetimin görüşme yaptığı başka bir kaleci daha bulunuyor. Doğan Alemdar transferinin gerçekleşmeme ihtimaline karşılık Günay Güvenç ile sözleşme imzalanacak.

1200x627-dogan-alemdar-konusu-kapandi-1641231813407

Doğan Alemdar’ın Rennes kulübü ile sözleşmesi 2026 yılında sonra erecek. Galatasaray yönetimi satın alma opsiyonlu kiralama teklifinde bulundu. Doğan Alemdar profesyonel kariyeri boyunca 94 resmi maçta görev aldı ve kalesinde 143 gol gördü. Gelecek vadeden yıldız futbolcunun teknik direktör Okan Buruk’tan da tam not aldığı öğrenildi. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur kısa süre içerisinde kaleci transferini noktalamak istiyor.