Orta sahaya takviyede bulunmak isteyen Galatasaray, çalışmalarını sürdürüyor.

Sarı kırmızılılar transferde çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

Son süreçte stoper ve orta saha transferi üzerinde duran yönetim, ön libero adayları içersinde Marco Verratti lisre başında.

PSG'de takım planı içerisinde düşünülmeyen 30 yaşındaki yıldızla, Suudi Arabistan takımlarında ilgilendiği ifade edilirken, Verratti'yle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

İtalyan medyası, tecrübeli orta saha oyuncusunun transferi için sarı kırmızılıların görüşmelerine hız kazandırdığını açıkladı.

İki tarafın zorunlu satın alma opsiyonu ile beraber kiralama ve bir sonraki satıştan yüzde için pazarlık gerçekleştirildiği belirtildi.

Galatasaray yönetimi, kesin satın alma opsiyonu düşüncesine sıcak bakmıyor. Cİmbomun 3 milyon Euro kiralama ücretini ödemeye hazır olduğu aktarıldı.

Ayrıca tıpkı  Icardi de olduğu gibi Verratti'nin de maaşının bir bölümünü ödeyecek.

Fransız devi ise Mauro İcardi'deki gibi aynı hataya düşmekten çekiniyor. Verratti'nin de İcardi gibi Galatasaray ve İstanbul'a hayran kalıp  kendilerini bir kontrata zorlama olasılığı üzerinde duruyor. Bu yüzden kontrata kesinlikle bir zorunlu satın alma maddesini koymak  istiyor.

Fransız ekibi ile görüşmelerin kısa zamanda mutlu sonla sonuçlanması ve Cimbomun UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarını Marco Verratti ile taçlandırması bekleniyor.

Eric Abidal'dan Galatasaray sözleri: Hafife alamazsınız Eric Abidal'dan Galatasaray sözleri: Hafife alamazsınız

Verratti'ye Suudi Arabistan'da teklifler geliyor. Özellikle de Katar ekibi El-Arabi takımı öne çıktı. Hatta Arapların, PSG ile anlaşamaya vardığı da ifade ediliyor.

Lakin kariyerini Avrupa'da sürdürmek isteye yıldız orta sahanın Katar'a olumlu yanaşmadığı da söz konusu.