Patrick van Aanholt'tan istediği katkıyı elde edemyen Galatasaray, sol bek arayışlarına devam ediyor. 

Sarı krımızılıların sürpriz bir oyuncuyu izlediği ortaya çıktı. Cimbomun hedefindeki oyuncu, Şili takımı Colo Colo'nun 25 yaşındaki kaptanı Gabriel Suazo olduğu ifade edildi.

Futbolcunun menajeri Alan Silberman, Şili medyasına yapmış olduğu açıklamayla Galatasaray'ın transfer girişimini doğruladı. "biobiochile.cl"ye röportaj veren Silberman, transferle ilgili şunları dile getirdi:

"Galatasaray, beni salı günü ikinci kez aradı. Aslında, Viyana'da oynanan Şili - Katar maçında, Gabriel'i görmeye gelmişlerdi.  Galatasaray gibi büyük bir kulüple anlaşmak isterim, onlarla iki kez görüşmem oldu. Viyana'da da Suazo'ya olan ilgileri devam etti. Her halükarda, bu transfer benim için artık 'somut' durumda. Onlara olan cevabımda söyledim, sezon sonuna sözleşmesi sona eriyor ve bu transferde Colo Colo da yer almalı... Belçikalı Dries Mertens ve Mauro Icardi'yi aldılar. Son zamanlarda iyi değiller, bu doğru. Şampiyonlar Ligi'ne katılmak veya Avrupa Ligi'nde yer almak onlar için ekonomik anlamda önemli. Bu sebeple iyi takım kurmak istiyorlar. Herkesin iyiliği ve huzuru için umarım ki bu görüşmeler meyvesini verir. Transferin çok hızlı gerçekleşmesi için ısrar ediyorum çünkü bu operasyonu ben yürütüyorum. Galatasaray'ın fikri çok çekici. Çünkü büyük bir kulüp. Avrupa'da yeniden rekabetçi olmak istiyorlar ve bu konuda ciddiler."

kaynak: Fanatik