Sergio Oliveira'nın takıma katılması sonrasında orta sahasını dizayne edebilmek adına çalışmalarını sürdüren Galatasaray'da henüz ikinci bir isim bulunamadı. Birçok isimkle görüşülmesine rağmen sonuç alamanyan sarı kırmızılılarda artık bir an önce takviyelerin yapılması bekleniyor. Yönetim de Okan Buruk'un raporu doğrultusunda elini çabuk tutuyor. Tanguy Ndombele de listede olan isimlerden biri. Ancak Tottenham'ın beklentisi yüksek olduğundan dolayı fırsat anı bekleniyor. Yapılacak teklif ise kiralama üzerinden olacak.

Spurs'un 50 milyon Euro değer biçtiği oyuncuyu bu seviyelerde teklif gelmedikçe satmayı düşünmediği belirtildi. Ndombele'nin Premier Lig ekibiyle 2025 yazına kadar sözleşmesi bulunuyor. 25 yaşındaki orta saha Ocak ayında eski takımı Lyon'a kiralanmıştı ancak Tottenham'a geri dönmüştü.

Fransız Ndombele, Conte'nin planlarında yer almıyor ve sezon öncesi çalışmalarında kadroya alınmadığı için hazırlık maçlarında görev almıyor.

Fransa Milli Takımı oyuncusu geçtiğimiz sezon Tottenham ve Lyon'da toplam 30 maça çıktı ve takımlarına 3 gol ve 3 asistlik katkı sağladı.