Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray’da yönetim ve taraftar arasında birlik ve beraberlik ruhu yakalandı. Başkan Dursun Aydın Özbek ve yönetiminin göreve gelmesi ile birlikte adeta çehresi değişen sarı kırmızılı ekipte, en büyük destekçi taraftar oldu. Başkan ve yönetim, teknik direktör ve oyuncu kadrosunu değiştiren Galatasaray sezonu şampiyonluk kupası ile taçlandırdı. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur taraftarın sevgilisi konumuna gelirken; Avrupa’da yeniden kupa kazanma hedefi camia içerisinde kabul gördü. Galatasaray yönetimi ana hedefine ulaşmak için yeni sezon kadro yapılanmasından sponsorluk anlaşmalarına kadar her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmeyi başardı. Sarı kırmızılı taraftarlardan tam destek alan yönetim camia içerisinde barış ortamı sağladı.

6419e20980a0330f548a7c22-1

Taraftarlar Arasında Gerilim Artıyor

Galatasaray’ın ezeli rakibi Fenerbahçe’de ise tam tersi bir durum yaşandığı gözlemlendi. Ezeli rakibine şampiyonluğu kaptıran Fenerbahçe’de eleştirilerin hedefindeki isim Başkan Ali Koç oldu. Süper Lig’de 9 sezondur şampiyonluk sevinci yaşayamayan sarı lacivertli taraftarlar yeni bir başkan seçilmesi gerektiği yönündeki tepkilerini sosyal medyada duyurmaya devam ediyor. Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım’ın da Başkan Ali Koç ve yönetimine yönelik eleştirileri camia içerisindeki ayrışmaların derinleşmesinde önemli bir faktör olarak değerlendiriliyor. Başkan Ali Koç’un hedefi ise Fenerbahçe’yi şampiyon yaptıktan sonra görevden ayrılmak olacak. Ezeli rakipler arasındaki gerilimin yeni sezonda hiç olmadığı kadar yüksek olması bekleniyor. Transfer döneminde de etkileri hissedilmeye başlanan gerilim, taraftarların karşı karşıya gelmesine neden oldu.

22c0a89c-44ag9pxotbl4mzax0ly8ru

5 Yıldız Tartışmaları Alevlendi

Fenerbahçe’nin logo değişikliği yapması nedeniyle yeni bir tartışma ortaya çıktı. Fenerbahçe, 1959 öncesindeki şampiyonluklarında sayılmasını talep ediyor. Galatasaray ise ezeli rakibini şampiyonluk sayısında geri kaldığı için logo değiştirmekle suçluyor. Sarı lacivertli ekibin 5 yıldızlı logoyu kullanmasından dolayı spor medyasında da kafa karışıklıkları meydana geldi. Fenerbahçeli taraftarlar spor medyasını ve yorumcuları 5 yıldızlı logoyu kullanmadıkları durumlarda eleştiri yağmuruna tutarken; Galatasaraylı taraftarlar ise TFF ve UEFA tarafından kullanılan resmi logonun kullanılması gerektiğini savunuyor. TFF’nin konuyla ilgili net bir açıklama yapmaması nedeniyle taraftar arasındaki gerilim de şiddetle artmaya devam ediyor.

thumbs_b_c_ad671f3bedd64ed21754849ff1f169f5

Galatasaraylı Yorumcuya Boykot Çağrısı

Galatasaraylı taraftarların hedefindeki son isimse yorumcu Uğur Karakullukçu oldu. Youtube programında Fenerbahçe’nin 5 yıldızlı logoyu kullanmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Uğur Karakullukçu tepki çekti. Ünlü spor yorumcusu Fenerbahçe’nin 5 yıldızlı logosuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: ‘’ Fenerbahçe'nin 5 yıldız konusunu çocukça buluyorum.Gerek yok bunlara, Ama şunu da söylemem lazım Fenerbahçe'nin bazı itirazları haklı. Bence de şampiyonluklar sayılmalı. Almanya'da mesela şampiyonluklar sayılıyor ama yıldız hesabında profesyonel dönem göz önüne alınıyor. Yıldız uygulaması ile şampiyonluk sayısı direkt bağlantılı şeyler değil’’

ugur_karakullukcu_galatasaray_dan_4_milyon_euro_maas_7_milyon_euro_imza_parasi_istiyor_h10810_64c6a

Sarı kırmızılı taraftarların sosyal medyada ve sözlüklerde Uğur Karakullukçu’nun ‘’tarafsız’’ görünmek için bu yönde bir açıklama yaptığını savunuyor. Fenerbahçe’nin 5 yıldızlı logosunu kullanan spor medyasında boykot uygulamaya başlayan taraftarlar Uğur Karakullukçu’nun programlarının izlenmemesi yönünde çağrıda bulundu. Fenerbahçe taraftarı ise ünlü spor yorumcusuna destek verdi. Ezeli rakipler arasındaki rekabet yeşil sahalardan sosyal medyaya taşındı. TFF’nin yeni sezon öncesinde 1959 yılı öncesi şampiyonluklarla ilgili net bir karar vermesi ve uygulamaya geçmesi bekleniyor. Öte yandan Fenerbahçe yönetimi TFF’nin karar vermemesi halinde de maçlara 5 yıldızlı logolu formayla çıkmayı planlıyor. Sarı lacivertli yönetim maç başı para cezasını ödeyerek 5 yıldızlı logo kullanımını sürdürmeyi düşünüyor. Galatasaray yönetiminin de konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.