Son dakika Tete Galatasaray'da. Sarı kırmızılılardan resmen anlaşmaya vardığı Tete için KAP açıklaması geldi. Galatasaray son olarak Premier Lig ekibi Leicester City forması giyen 23 yaşındaki Brezilyalı sağ kanat oyuncusu Tete'yi kadrosuna kattı. 

Galatasaray Sportif A.Ş. profesyonel futbolcu Mateus Cardoso Lemos Martins’in (Tetê) transferi konusunda anlaşma sağlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi.

Konu ile ilgili KAP'a şu açıklama yapıldı:

Profesyonel futbolcu Mateus Cardoso Lemos Martins ile 4+1 sezon opsiyonlu olmak üzere transferi konusunda anlaşmaya varılmış olup her bir sezon için net 2.800.000 EUR garanti ücret ile toplam 3.100.000 Euro net imza ücreti ödenecektir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Fenerbahçe ile de adı anılmıştı

Tete transferinde Galatasaray'dan önce adı anılan Fenerbahçe, transfere ilişkin nihai kararını kamuoyuna duyurdu. Sarı-Lacivertliler, Brezilyalı oyuncu için yapılan görüşmeleri doğrulamakla birlikte kulüp olarak verdikleri kararı da paylaştı. Açıklamada; "Bilgilendirme

Son dönemde Kulübümüz ile adı geçen futbolcu Tete (Mateus Cardoso Lemos Martins) hakkında kamuoyunu bilgilendirmek zorunlu hale gelmiştir.

Futbolcu ve ekibi, geçtiğimiz günlerde Türkiye ziyaretinde bulunmuşlardır. Bu ziyaret esnasında adı geçen oyuncu, menajerleri tarafından kulübümüze önerilmiştir.

Kulübümüz muhtemel transfer ihtimaline istinaden şartları sorgulamış, ancak yapılan hukuki, finansal ve teknik değerlendirmeler sonucunda oyuncunun transferinin tarafımıza uygun olmadığı kanaatine varılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız." denildi.