Transferde son dönemi oldukça hareketli geçiren Galatasaray 'dan yeni transferler için resmi açıklama geldi. 26 yaşındaki Uruguaylı orta saha Lucas Torreira, kendisini resmen Sarı Kırmızılı kulübe bağlayan sözleşmeyi imzaladı. Yapılan açıklamada oyuncunun maliyeti de KAP'a bildirildi.

Torreira için KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:

Profesyonel futbolcu Lucas Sebastian Torreira Di Pascua ve kulübü The Arsenal Football Club PLC ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne 6.000.000 Euro tutarında transfer bedeli ödenecektir.

Futbolcunun kendisiyle de 2022-2023 futbol sezonundan başlamak üzere 4 sezon için anlaşmaya varılmıştır. Buna göre her bir futbol sezonu için futbolcuya net 2.750.000 Euro sezonluk ücret ödenecektir.

torreiraa

"GERÇEKTEN ÇOK MUTLUYUM"

Yıldız futbolcu imzanın ardından açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında mutluluğunu dile getiren Uruguaylı futbolcu, "Kariyerim için çok önemli bir an. Çok keyifli, hislerim inanılmaz. Çok büyük bir kulübün parçasıyım. Bu kulübün kariyerimde çok büyük bir yer etmesini bekliyorum" dedi. 

"Taraftarlara çok teşekkür ederim. kararımda büyük rol oynadılar. Galatasaray çok büyük bir kulüp. Büyük hedefleri kabul edip, mücadele vermek demek bu imza. Şampiyonluk için gerekeni yapacağız."

"İlk önce şehre alışmam gerekiyor. Sonra kulübe ve takım arkadaşlarıma alışacağım. Antalyaspor maçını izledim. Güzel bir başlangıç oldu. Galatasaray'da tarih yazmak için ben de elimden geleni yapacağım."