Galatasaray ve Beşiktaş arasındaki rekabet yeşil sahalardan transfer sürecine taşındı. Aynı oyuncu için teklif veren Süper Lig’in dev kulüpleri fiyatın yükselmesine neden oldu. Peki, Portekizli orta saha transferinde hangi kulüp avantajlı konumda bulunuyor? İşte detaylar…

Süper Lig’in üç büyükleri arasındaki rekabet can yakmaya devam ediyor. Birbirlerinin önüne geçmeye çalışan Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe arasındaki rekabet oyuncu piyasasının artmasını sağlıyor. Geçmişte olduğu gibi bu transfer döneminde de Galatasaray ve Beşiktaş’ın karşı karşıya geldiği ortaya çıktı. Şampiyonluk mücadelesinde öne geçmek isteyen kulüpler kesenin ağzını açmak zorunda kalacak. Trabzonspor’un şampiyon kadrosunu koruması ve yeni transferler yapması, Fenerbahçe’nin ise teknik direktör değişikliği ile yeni kana kavuşması rakiplerini harekete geçirdi. Galatasaray teknik direktörlük koltuğuna Okan Buruk’u geçirdi. Beşiktaş’ta ise Fransız kökenli Valerien Ismael taraftara kendini ispat etmek istiyor. Cumhuriyet’in 100. yılında şampiyon olmak için mücadele edecek olan dört büyükler arasındaki rekabet en üst seviyeye ulaşacak. 

Galatasaray’ın önceliği orta saha transferi 

Galatasaray transfer hareketinin başında Sportif Direktör Cenk Ergün ve Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur yer alıyor. Yerli ve yabancı piyasadaki oyuncular ile birer birer görüşme sağlayan sarı kırmızılı ekip, istediği 10 numaraya kavuşmak için gün sayıyor. Çiçeği burnunda teknik direktör Okan Buruk’un güçlü bir orta saha hattı oluşturmak istediği biliniyor. Spor medyası tarafından farklı farklı oyuncuların isimleri gündeme düşüyor. Haberlerin kaynağı sadece Türkiye ile sınırlı kalmıyor. İtalya ve Portekiz basını da Galatasaray’ın orta saha arayışını sık sık haber haline getiriyor. Son olarak gündeme getirilen isim İnter forması giyen Arturo Vidal oldu. 35 yaşındaki oyuncunun transfer görüşmeleri sürüyor. Galatasaray transfer komitesi alternatif isimlerle olan görüşmelerine de ara vermeden devam ediyor. 

Beşiktaş Gedson’un yanına orta saha arıyor

Beşiktaş ise Gedson Fernandes transferinde mutlu sona ulaştı. Yıldız futbolcu önümüzdeki sezondan itibaren siyah beyazlı formayı terletmeye başlayacak. Teknik direktör Valerien Ismael tarafından Gedson’un yanına orta saha alınması talep edildi. Altyapıdan çıkan Can Bozdoğan’ın durumu ise bilinmezliğini korumaya devam ediyor. Transferde önceliği savunma oyuncularına veren Beşiktaş yönetimi, yurt içinden yerli oyuncu transfer etmek istiyor. Başkan Ahmet Nur Çebi tarafından Türkiye Futbol Federasyonunun yabancı oyuncu kısıtlamasını kaldırması talep edilmişti. Yerli oyuncu piyasasındaki rakamların artması siyah beyazlı ekibin elinin daralmasına neden oldu. 

Portekiz basını duyurdu: 10 numara için görüşmeler başladı

Galatasaray ve Beşiktaş’ın hedefindeki orta saha oyuncusu Türkiye futbol kamuoyu tarafından da yakından tanınıyor. Geçtiğimiz sezon Giresunspor formasını terleten Chiquinho için transfer çalışmalarına hız verildi. Galatasaray ve Beşiktaşlı yöneticilerin bonservisi Benfica’da bulunan oyuncu için teklif verdiği ileri sürüldü. Giresunspor’a kiralık olarak gelen Chiquinho’nun 2024 yılına kadar Benfica ile sözleşmesi devam edecek. Kiralama yönteminin de masada olduğu transfer için bütçe görüşmeleri sürüyor.