Galatasaray ve Beşiktaş arasındaki transfer rekabeti piyasanın hareketlenmesine neden oldu. Süper Lig’in yıldız futbolcusu transfer görüşmeleri için İstanbul’a geldi.

Galatasaray ve Beşiktaş’ın talip olduğu Hadziahmetovic için yeni teklif geldi. Avrupa kulübünün dahil olduğu Hadziahmetovic transferinde son durum nedir? Hadziahmetovic transferinde bonservis bedeli ne kadar olacak? İşte detaylar…


Spor Toto Süper Lig’de devre arası transfer döneminin en popüler oyuncusu Amir Hadziahmetovic oldu. Konyaspor’da forma giyen yıldız futbolcu için Galatasaray ve Beşiktaş devreye girdi. Yeşil sahalardaki rekabeti transfer dönemine de taşıyan ezeli rakipler, Amir Hadziahmetovic’ı kadrosuna katmak için mücadele ediyor. Bosna Hersekli ön libero için ilk olarak Galatasaray transfer görüşmelerine başlamıştı. Beşiktaş’ın da devreye girmesi ile birlikte Amir Hadziahmetovic piyasa değerini yükseltti. 25 yaşındaki ön liberonun talipleri arasında sadece Türk kulüpleri bulunmuyor. Bu sezonki performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Amir Hadziahmetovic, Avrupa kulüplerinin de radarına girdi. Transfer görüşmeleri için İstanbul’a gelen yıldız futbolcu, sezonun ikinci yarısında hangi takımın formasını giyeceğine karar verecek. 

Fenerbahçe ile anılan Keylor Navas imzayı atıyor! Fenerbahçe ile anılan Keylor Navas imzayı atıyor!

Konyaspor’un Bonservis Beklentisi Arttı

2015/16 sezonunda Konyaspor forması giymeye başlayan Amir Hadziahmetovic’ın piyasa değeri yükseldi. 500 bin Euro karşılığında Konyaspor’a transfer olan oyuncunun Galatasaray ve Beşiktaş’ın transfer listesinde yer alması nedeniyle bonservis ücreti arttı. İlk etapta Beşiktaş’ın Amir Hadziahmetovic için Konyaspor’a teklif ettiği bonservis bedeli 2 milyon Euro olmuştu. Oyuncunun taliplerinin artması nedeniyle Beşiktaş teklifini güncellemek zorunda kaldı. Siyah beyazlı ekip Amir Hadziahmetovic  transferi için bonus ödemelerle birlikte 3.5 milyon Euro bonservis vermeyi teklif etti. Konyaspor ise yılın en gözde futbolcusu konumundaki Amir Hadziahmetovic için 6.5 milyon Euro bonservis ücreti talep ediyor. Konyaspor ve Beşiktaş arasındaki transfer pazarlığında son rakamın 4.5 milyon euroya kadar düştüğü öğrenildi. 

Beşiktaş cephesinden gelen haberlere göre Amir Hadziahmetovic transferinde Konyaspor ile devam eden pazarlıklarda önemli bir aşamaya gelindi. Konyaspor’un ilk etapta talep ettiği 6.5 milyon Euro bonservis ücretinden 4.5 milyon euroya kadar düştüğü ileri sürüldü. Beşiktaş’ın son teklifi ise 3.5 milyon Euro olmuştu. Teknik direktör Şenol Güneş, siyah beyazlı yönetimle görüşerek Amir Hadziahmetovic transferinin tamamlanmasını istedi. Bu yüzden Beşiktaş yönetimin Konyaspor’a yeni bir teklif yapması bekleniyor. 

Amir Hadziahmetovic Transfer Bilmecesi

Beşiktaş cephesinden gelen haberlere göre Amir Hadziahmetovic transferinde son noktaya gelindiği ileri sürülüyor. Lakin, aynı şekilde Galatasaray cephesinden de benzer haberlerin gelmesi transfer bilmecesinin artmasına neden oldu. Sarı kırmızılı yönetimin de transferde son aşamaya gelindiğine dair bilgi paylaşması taraftarları heyecanlandırdı. Amir Hadziahmetovic ve menajeriyle görüşen sarı kırmızılı yönetim henüz hiçbir şeyin bitmediğini teyit etti. Bu yüzden Beşiktaş cephesinden gelen haberlerin doğruluk payı tartışma konusu oldu. 
Galatasaray Teklifini Güncelledi

Galatasaray yönetimi Amir Hadziahmetovic’ı sezon sonunda kadrosuna katmayı planlıyordu. Lakin, Beşiktaş’ın devreye girmesi nedeniyle sarı kırmızılı ekip teklifini güncellemeye karar verdi. Galatasaray yönetimi Amir Hadziahmetovic için Konyaspor’a resmi bir teklifte bulunmadı. Rotasyon oyuncusu olarak düşünülen Bosna Hersekli futbolcu için transfer yarışı devam ediyor. Amir Hadziahmetovic, Beşiktaş’a transfer olması halinde ilk 11’de forma şansı bulabilecek. Galatasaray da ise rotasyonda düşünüldüğü için yönetimin transfer yarışında yüksek bonservis bedeli ödemek istemiyor. 

Galatasaray’da Transfer Önceliği Belirlendi

Süper Lig’de 45 puanla zirvede yer alan sarı kırmızılı ekip, devre arası transfer dönemindeki önceliklerini belirledi. Stoper ve 8 numaraya transfer yapacak olan Galatasaray’da sürpriz forvet takviyesi de gerçekleşebilir. Teknik direktör Okan Buruk’un yönetime sunduğu transfer listesinde ön libero takviyesi öncelik taşımıyor. Konyaspor’a Amir Hadziahmetovic için resmi teklif yapılmamasının sebebi ise yönetim teknik heyetten beklediği rapor gösteriliyor. Ön libero transferi için acil ihtiyacı bulunmayan sarı kırmızılı ekip bütçe planlaması yapıyor. Teknik heyetten gelecek rapora göre Galatasaray yönetimi Konyaspor’a teklifte bulunacak.