Süper Lig ekiplerinden Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki yakınlaşma yeni bir boyuta taşınıyor.

Amatör branşlarda iki kulübün sponsorlar konusunda ortak hareket etme kararı almasının ardından farklı bir yeniliğe daha imza atılıyor.

İki ezeli rakip ve ebedi dost, bu kez de yurt dışında ortak mağazaların kurulmasını gündemine aldı.

Milliyet'te yer alan habere göre; iki kulüp lisanslı ürünlerini beraber açacakları ortak bir mağazada satışa sunacak. Bu konuda taraflar arasında fikirler masaya yatırılırken ekonomik yönden getirileri konuşulduğu ifade ediliyor.

Hatta ilk mağazının da İngiltere’de Londra’da açılması ile ilgili görüşler ön plana çıktığı da çıkan haberler arasında.

Bu işbirliğinin Türkiye’de Galatasaray Store veya Fenerium’la ilgili olmadığı bu mağazalarda kulüplerin sadece kendi lisanslı ürünlerini satacakları belirtildi.

Avrupa'da ortak mağaza fikrinin hayata geçmesi durumunda iki kulübün de mali yönden büyük beklentiler içinde olduğu da ifade ediliyor.

Öte yandan Amatör branşlardaki sponsorluğun ardından Avrupa’da ortak mağaza ile ilgili çalışma yürüten iki kulübün saha içindeki rekabeti en yüksek düzeyde tutacağı ancak menfaatleri gereği bu tarz adımları da atmak zorunda olduğu vurgulandı. 

Sarı Kırmızılı kulüpte özellikle eski başkan Mustafa Cengiz döneminde Fenerbahçe ile ipler gerilirken mevcut başkan Burak Elmas’ın başkan seçilmesinin ardından bu gerginlik son buldu.

Kaynak: NTV Spor