Süper Lig’in başlamasına sayılı günler kala transfer çalışmaları hız kazanmaya başladı. Kadrosundaki eksikleri tamamlamak için harekete geçen Galatasaray’da flaş transfer iddiaları gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak Marcao’nun Sevilla’ya transfer olması ile kadrosundaki önemli bir yıldızı kaybeden sarı kırmızılı ekip, orta saha ve stoper mevkilerine takviye yapmak için harekete geçti. Forvet transferi için Mustafa Muhammed ve Mbaye Diagne’nin durumu kritik önem taşıyor. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un bizzat ilgilendiği forvet transferi için farklı isimler gündeme gelmişti. Diagne ile toplantı yapan sarı kırmızılı yönetim istediği yanıtı alamadı. Sözleşmesindeki ücreti almadan takımdan ayrılmayacağını açıklayan Senegalli yıldız, Galatasaray yönetiminin elini kolunu bağladı. Sakatlığı nedeniyle uzun süredir yeşil sahalardan uzak kalan ve kondisyon eksikliği bulunan Diagne’nin satılması için harekete geçildi. Arabistan kulüplerinden teklif alan sarı kırmızılı yönetim, Diagne üzerinden bonservis ücreti almayı hedefliyor. Lakin, Senegalli oyuncunun maaşının yüksek olması istenen bonservis teklifinin önünde engel teşkil ediyor. Mısırlı yıldız Mustafa Muhammed için ise Galatasaray’a yapılmış bir teklif bulunmuyor. 

1521570-kerem-akturkoglu-na-rising-star-odulu-verildi-62ac84fe1f090

Kerem Aktürkoğlu Galatasaray’dan ayrılacak mı?

Geçtiğimiz sezon sergilediği performans ile dikkatleri üzerine çeken Kerem Aktürkoğlu, Avrupa kulüplerinin radarına girmeyi başardı. Milli futbolcunun yüksek bir bonservis bedeli teklif edilmedikçe takımdan ayrılmayacağı düşünülüyordu. GSYİAD tarafından düzenlenen ödül töreninde yılın futbolcusu seçilen Kerem Aktürkoğlu’da Galatasaray’da kalacağını teyit etmişti. Genç yıldız, hedefleri arasında Avrupa’da oynamak olduğunu açıkça ifade etti. Lakin, yakın dönem için satılması düşünülen oyuncular arasında yer almıyordu. İspanyol kulüplerinin yakından ilgilendiği Kerem Aktürkoğlu için yeni teklifler yapıldığı ileri sürüldü. Kerem Aktürkoğlu’nun takımdan ayrılması halinde yerine düşünülen isim hazır bulunuyor.

indir-10

Trabzonspor’un eski yıldızı adım adım Aslan’a geliyor

Trabzonspor’un şampiyonluğunda en büyük faktörlerden birisi olarak gösterilen Nwakaeme için Galatasaray’ın teklif yaptığı öğrenildi. Bordo mavili ekipten ani bir kararla ayrılan Nijeryalı yıldız şaşkınlık yaratmıştı. Trabzonspor yönetimi ve Nwakaeme arasındaki iplerin kopmasına yıllık ücret talebi neden oldu. Visca’dan daha fazla maaş alması gerektiğini savunan Nwakaeme yönetimden beklediği karşılığı alamadı. Bonservisi elinde bulunan 33 yaşındaki futbolcunun Galatasaray forması giymeye hevesli olduğu öğrenildi. Sarı kırmızılı ekipten gelecek olan yanıtı bekleyen Nwakaeme diğer tekliflere hayır yanıtını verdi. Teknik direktör Okan Buruk’un da takımında görmek istediğini açıklaması Nijeryalı yıldızın adım adım Galatasaray’a ilerlemesini sağladı. Transferin bu hafta içerisinde netlik kazanması bekleniyor. Transferin gerçekleşmesi halinde sarı kırmızılı ekip Nwakaeme’ye imza parası ödeyecek.