Başkan Dursun Özbek ve yönetiminin göreve gelmesi ile birlikte yepyeni bir çehreye bürünen Galatasaray’da hareketli günler yaşanıyor. Cumhuriyet’in 100. Yılında şampiyonluk kupasını müzesine götüren sarı kırmızılı ekipte ana hedef yeniden Avrupa Kupası kazanmak olarak belirlendi. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur tarafından yürütülen transfer çalışmalarında sol bek ve forvet bölgelerine öncelik verildi.

RMxGpXQTA0e8uHAJRA3bIQ

Geçtiğimiz hafta yurtdışına çıkarak transfer görüşmelerine başlayan Erden Timur’un ilk hedefi Mauro Icardi transferi oldu. Mauro Icardi transferini gerçekleştirmek için şartları zorlayan sarı kırmızılı yönetim, PSG ile her konuda anlaşma sağladı. Icardi’nin yıllık ücretini ödemek içinse sponsor desteği alınacak. Yıldız futbolcunun Galatasaray’dan talep ettiği ücretin 9 ila 10 milyon Euro olduğu öğrenildi. Galatasaray ise Icardi için 4 milyon Euro ödeyebilecek durumda bulunuyor. Geriye kalan kısımsa sponsor desteği ile karşılanacak.  

fc4a2123e86e4c0a8aba505bfe910c58

Okan Buruk’a Şampiyonlar Ligi Sözü

Galatasaray yönetimi Mauro Icardi transferini çözüme kavuşturmak için çalışırken; diğer yandan da oyuncu kadrosunu güçlendirmeye yönelik hamlelerde bulunmaya devam ediyor. Teknik direktör Okan Buruk’un sarı kırmızılı yönetim ile yaptığı son görüşmede Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları için söz aldığı öğrenildi. Tecrübeli teknik adam yönetiminden sol bek ve forvet transferinin kamp dönemine yetiştirilmesini talep etti. Özellikle sol bek mevkisi sarı kırmızılı ekip için kritik önem taşıyor. Okan Buruk’un Kazımcan Karataş’ın geçtiğimiz sezon sergilediği performanstan memnun olmasına rağmen gelişmeye ihtiyaç duyduğu raporunu verdiği belirtildi. Galatasaray yönetimi ise üç kulvarda mücadele edecek takımın oyuncu kadrosuna daha güçlü bir ismi dahil etmek için düğmeye bastı. Sassuolo'nun sol beki Rogerio ile görüşmeler başladı. 25 yaşındaki Brezilyalı futbolcu, Okan Buruk’un ilk tercihi değil. Galatasaray ile Sassuola kulübü arasındaki pazarlıklar devam ediyor.

naom_648d64ce25090-1

Galatasaray Yönetimi Tedbirli Davranıyor

Galatasaray yönetimi geçtiğimiz yıllarda yaşanan transfer tuzağına düşmemek için dikkatli hareket ediyor. Menajerlerin yüksek fiyat beklentisi ile oyuncu transferlerini tamamlama girişimlerini boşa çıkarmak için hamleler yapılıyor. Transfer piyasasının yeni aktörü Suudi Arabistan’da yönetimin işini zorlaştırmaya devam ediyor. A sınıfı oyuncuları kadrosuna dahil etmek isteyen Galatasaray yönetimi transferde aceleci davranmak istemiyor. Bu yüzden bazı oyuncuların transfer görüşmeleri askıya alındı. Transfer döneminin sona ermesine yakın yeniden harekete geçilecek. Galatasaray’ın sol bek ve golcü transferindeki politikası ise tecrübeli oyuncular üzerine kurulu olacak. Genç ve yıldız statüsündeki oyuncuların transferleri ise beklemeye alındı.  

385x218-angelino-kimdir-kac-yasinda-hangi-pozisyonda-oynuyor-biyografisi-ve-kariyeri-1686826413984

Transfer Sihirbazı İngiltere’ye Gitti

Sarı kırmızılı taraftarlar tarafından transfer sihirbazı olarak değerlendirilen Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, İngiltere’deki temaslarına devam ediyor. Galatasaray’ın transfer listesinde yer alan ve teknik direktör Okan Buruk’un ilk tercihi olduğu öğrenilen Angelino için temaslar devam ediyor. İspanyol futbolcu için kulübü RB Leipzig’in Galatasaray’dan istediği bonservis ücreti 12 milyon Euro oldu. Pazarlıklar da önemli bir aşamaya gelinmiş olmasına rağmen; sarı kırmızılı yönetim bir süre geri çekilmeye karar verdi. Öte yandan Erden Timur’un 26 yaşındaki yıldız futbolcu ile birebir temas kurduğu ve transfer için süre isteği öğrenildi. Spor medyasına da adı düşen Angelino taraftarları da heyecanlandırmayı başarmıştı. Lakin, bu durum bonservis pazarlıklarına olumsuz yansıdı. Galatasaray yönetimi ise alternatif isimlerle görüşmelere başladı. Angelino ilk tercih olmasına rağmen; bütçe planlamasına göre hareket edilmesine karar verildi.