Alex Telles'ten Galatasaray'a: Bırakın gideyim!

Alex Telles, kariyerinde Galatasaray dönemini geride bırakmak istediğini yönetimi iletti.

Alex Telles'ten Galatasaray'a: Bırakın gideyim!
 Geçen sezon Galatasaray'dan kiralık olarak gittiği Inter kendisinden vazgeçince menajerine yetki veren Brezilyalı sol bek Alex Telles kariyerini Avrupa’da sürdürmeyi umut ediyor. Alex Telles için son teklif Porto’dan gelirken 6 milyon Euro’yu beğenmeyen yönetim 7.5 milyon Euro’nun altına düşmeyi düşünmüyor.

Inter’de geçirdiği kiralık sezonun ardından İtalyan ekibi satın alma opsiyonu olan 8.5 milyon Euro’luk bedeli ödemeyince yeniden G.Saray’a dönen Alex Telles tatiline devam ediyor. Sambacı, kariyerini Avrupa’da sürdürmek istediğini yönetime iletti. Inter’de kalmak için büyük çaba harcayan ancak bu isteği gerçekleşmeyince menajeri harıl harıl takım aramaya başlayan Brezilyalı sol kanat, iyi bir teklif gelmesi için dua ediyor.

Alman kulüplerinin yanı sıra İtalya ve Hollanda’dan da teklifler gelirken bu rakamlar 5 milyon Euro’yu aşmadı... Son teklif ise Porto’dan geldi. Portekiz ekibi 4 milyon Euro ve 2 oyuncu karşılığında Telles’i kadrosuna katmak için teklif yaparken G.Saray cephesi ise takas istemediğini iletti ve Porto da teklifi 6 milyon Euro’ya kadar yükseltti. 

Ancak bu rakam da G.Saray’ın istediği bedele halâ uzak. 2013-14 sezonunun ikinci yarısında transfer edilen oyuncu için kulübü Gremio’ya 6 milyon 150 bin Euro ödenirken sarı-kırmızılılar bu kez oyuncuyu 7.5 milyon Euro’dan aşağıya satmak istemiyor. 

Telles'in transferinde bu gelişmeler yaşanırken Sambacı de yönetime ayrılmak istediğini ısrarla iletiyor. G.Saray’a dönmek istemediğini ve kariyerine Avrupa liglerinden birinde devam etmek istediğini ısrarla vurgulayan Brezilyalı sol bek menajerine de verdiği talimatla gerekirse yıllık ücretinde de indirime gidebileceğini söyledi. 
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2016, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER