Almanlar Bile Dalga Geçiyor

Kevin Grosskreutz'un, "Ailemi özlüyorum" diyerek Galatasaray'dan ayrılmak istemesi Alman medyasına da alay konusu oldu. Bild gazetesi, 'Grosskreutsz'un oynayabileceği takımlar' adlı bir grafik hazırlayarak, Alman futbolcunun Dortmund'daki evine en yakın kulüplerin bulunduğu yerlerin haritasını çıkardı.

Almanlar Bile Dalga Geçiyor

Aile hasreti çektiğini belirterek Galatasaray'dan ayrılmak istediğini bildiren ve Almanya'ya dönen Kevin Grosskreutz, annesinin yaşadığı Dortmund kentinde kendisine yeni bir ev tuttu.

Galatasaray'da kalmak istemeyen 27 yaşındaki futbolcu için menajeri Almanya'da kulüp arıyor.

Grosskreutz'un adının anıldığı Bundesliga kulüpleri ise Grosskreutz ile ilgilendikleri yönündeki söylentileri yalanladı. Bild Gazetesinin haberine göre, Bundesliga takımları Schalke, Dortmund ve Köln sarı kırmızılı futbolcuyu transfer etmeyi düşünmüyor.

BILD: GALATASARAY 2.5 MİLYON EURO İSTİYOR

Gazete, haberinde, Galatasaray'ın Grosskreutz için 2.5 milyon Euro bonservis ücreti istediğini, ancak bu rakamın Almanya'daki 2. ve 3. ligleri için çok yüksek olduğuna dikkat çekti.

Bild gazetesi, "Ev özlemi çeken Grosskreutz tekrar annesiyle yaşıyor" başlıklı haberinde, Alman futbolcunun gidebileceği kulüplerin grafiğini çıkardı.

Babası Martin, annesi Pia ve erkek kardeşi Lenny'nin yanında yaşayan Grosskreutz, bu çevrede kulüp bakıyor.

Haberde alaycı bir üslup kullanan gazete, Grosskreut'un yaşadığı yere yakın olan kulüplerin listesini verdi. 

Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2015, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER