Babel'den ayrılık sonrası ilk açıklama

Spor Toto Süper Lig'de bu sezon başında Galatasaray'a transfer olan sadece 6 ay sarı kırmızılı formayı giyen Ryan Babel, Ajax'a transferi ile ilgili açıklama yaptı.

Babel'den ayrılık sonrası ilk açıklama

Süper Lig'de bu sezon Galatasaray formasını sadece 6 ay giyen Ryan Babel açıklamasında, "Ülkeme ve Amsterdam'a geri döndüm. Herşey çok hızlı oldu. Geri dönmek çok ilginç oldu. Ama mutluyum. Ben her zaman Ajax taraftarı oldum, bu bir sır değil. Ajax'ın 9 yıllık uzak olduğum dönemde nasıl geliştiğini görmek de güzeldi." ifadelerini kullandı.

Babel ayrıca  "Kulübüm Ajax için tekrar oynama fikri çok onur verici birşey ama karar tamamen bende değildi. Buraya gelebilmem için her iki tarafa da yararlı olabileceğim bir durum ortaya çıkınca seçim yapmam kolay oldu ve hızlıca transfer tamamlandı." açıklamasında bulundu.

Sarı kırmızılı ekipte aldığı ücretin bir kısmından feragat etmek zorunda olduğunun hatırlatılması üzerine ise Babel, "Bu durumu kendime Avrupa Şampiyonası sırasında ödeyebileceğim bir yatırım olarak gördüm. Futbol oynamak için çalışan bir takıma geldim. Galatasaray'da ilk yarı yıl biraz zor geçti" şeklinde konuştu.

Babel, Ajax'ın mevcut kadrosu içerisinde hangi mevkiide oynayacağına yönelik sorulara ise, "Bunu ben şimdiden söyleyemem. Bana bağlı bir konu değil. Çalışmalarımı yapacağım ve antrenörümüzün beni nasıl kullanacağını göreceğim. Ben her zaman bir takım oyuncusu oldum. Ajax'ın harika kadrosu var. Bu yüzden bir an önce çalışmalara başlamak için sabırsızlanıyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İnternet Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER