Cim Bom'a 50 Milyon TL'lik dev yardım !

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Sedat Doğan, Süper Lig'de kalan maçlara ait kombine bilet haklarının sarı kırmızılı kulübe bağışlanması için kampanya başlattı. Sarı kırmızılı ekibin bu kampanya ile kasasına 50 milyon TL koyması amaçlanıyor.

Cim Bom'a 50 Milyon TL'lik dev yardım !

Süper Ligde geriye kalan maçların seyircisiz oynanacak olma ihtimali kulüpler için yeni bir problemi ortaya çıkardı. Kombine kart ve loca sahiplerinin ücretlerinin Avrupa'da olduğu gibi ülkemizde de iadesi söz konusu olacak. Bu konuda Galatasaray'ın eski yöneticisi ve camianın önemli isimlerinden Sedat Doğan'ın şahsi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım büyük beğeni aldı.

"SÖZ KONUSU GALATASARAY İSE GERİYE KALAN TEFERRUATTIR"

Sedat Doğan paylaşımında kombine ve loca sahibi Galatasaraylılara çağrıda bulunarak, krizi fırsata çevirme çağrıs yaptı. Aynı zamanda hukukçu olan Sedat Doğan çağrısında sadece kombine ve loca haklarının devrine değinmezken özellikle Galatasaray'a fayda sağlayacak çok farklı bir alternatif planı da gündeme getirdi.

Yaptığı çağrı ile ilgili olarak Skor'a özel açıklamalara da bulunan Sedat Doğan, “Burada amaç Galatasaray'a çok yönlü bir mali destek sağlamak” söyledi.

“GÜN SİYASET VE MUHALEFET GÜNÜ DEĞİLDİR”

Doğan yaptığı paylaşımın amacı ile ilgili olarak sözlerine şu şekilde devam etti;

“Hiçbir Galatasaray taraftarının normal şartlarda son 4 maçta doğmuş olan alacak hakkını kulübünden normal şartlarda geri talep edeceğini düşünmüyorum. Dolayısıyla bu para havada duran bir para. Biz Galatasaray'a ekstra bir fayda yaratmayı amaçlıyoruz. Pandemi ortamında ekomik bir tsunami üzerimize gelirken, kulüplerimizin bilançolarının düzeltilmesi hayati bir önem taşıyor. Eğer biz kombine sahipleri olarak alacak haklarımızı, şartlı bağış şeklinde Galatasaray Spor Kulübü'ne temlik edip bağışlarsak çok farklı bir faydayı ortaya çıkarmış olacağız.”

“Bu bağış Galatasaray Spor Kulübü Derneği'nin, Galatasaray Sportif A.Ş. şirketine olan borcunun ödenmesinde kullanılacak. Böylelikle Sportif A.Ş. şirketinin cebinden bir para çıkmayacak ama kulübümüz zenginlenmiş olacak. Bilançosunu el birliği düzeltmiş olacağız. Burada ne kulübümüz ne de taraftarımız elini bir daha cebine atmadan kurumlarımıza ciddi bir katkıda bulunmuş olacak. Galatasaray Spor Kulübü Derneği, Galatasaray markası dahil bütün taşınır ve taşınmaz bütün mal varlıklarının sahibidir. Bu sebeple Galatasaray Spor Kulübü Derneği ne kadar borçsuz olursa ve sağlam bilançolara sahip olursa Galatasaray bütününün yaşamını devam ettirmesi o kadar garanti altında olur. Bugünkü koşullarda borçların tek bir kaynaktan ve tek bir seferde ödenebilmesi mümkün görünmüyor. Bu sebeple akılcı ve değişik kaynaklar yaratıp borcu tasfiye etmemiz lazım. Yapılan öneri bu akılcı tavsiyelerden sadece bir tanesidir. Galatasaray'ı yönetenlere bu şekilde destek vermek, her Galatasaraylının görevi ve sorumluluğudur. Gün siyaset ve muhalefet günü değil kurumlarımıza destek olma günüdür. ”

Kaynak : Skor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER