Cimbom'dan tarihi karar

Yoğun kar altında ve bozuk bir zeminde oynanan Kasımpaşa maçından son dakikalarda bulduğu penaltı golüyle 2-1 galip ayrılan Galatasaray, Marcao ve Onyekuru'nun çamur içindeki penaltı noktasını temizlediği kareyi tesis duvarlarına asmaya karar verdi.

Cimbom'dan tarihi karar

Yoğun kar altında ve bozuk bir zeminde oynanan Kasımpaşa maçından son dakikalarda bulduğu penaltı golüyle 2-1 galip ayrılan Galatasaray,  Marcao ve Onyekuru'nun çamur içindeki penaltı noktasını temizlediği kareyi tesis duvarlarına asmaya karar verdi.

Sarı-Kırmızılılar ‘kazanma hırsı, takım ruhu ve mücadeleden vazgeçmeme’nin sembolü  olarak gördüğü o anı, bundan sonra gelecek oyunculara da göstererek kulüp misyonunu yeni transferlere göstermiş olacak.

KAZANMA HIRSI VE TAKIM RUHU

Sarı kırmızılı iki futbolcu penaltı noktasındaki çamurları, karları kendileri temizledi ve Mohamed de golü atarak galibiyeti getirdi. İşte iki oyuncunun penaltı noktasını temizleme karesi Galatasaray'da 'kazanma hırsı, takım ruhu ve mücadeleden vazgeçmeme' konu başlığı altında çok beğenildi. 1-1'den sonra sahada bozuk zemine rağmen galibiyete olan inanç ve mücadelelerinden vazgeçmeyen Galatasaray, sınıfı geçerken 89. dakikadaki o kare hafızalara kazındı. Teknik direktör Fatih Terim de maç bitiminde tüm olumsuz hava koşulları, bozuk zemine karşın futbolcularını sergiledikleri mücadeleden dolayı tebrik etti.


EMEĞİ VE HAKLI GALİBİYETİ ANLATIYOR

Süper Lig'de 23. şampiyonluk hedefi ile yoluna devam eden ve liderliğini sürdüren Galatasaray Kulübü'nde o karenin de unutulmaması ve tüm takıma geride kalan 16 haftada ışık olması adına, anın ölümsüzleştirilmesi kararı alındı. Bu nedenle, Kasımpaşa karşılaşmasının 89. dakikasında maça damga vuran Marcao ile Onyekuru'nun çamurları temizlediği o kare, Florya'daki yerini alacak. Takım ruhu, kazanma hırsı, temiz mücadele konu başlıkları altında Galatasaray takımının emeğini, haklı galibiyetini anlattığının belirtildiği fotoğrafın Florya Metin Oktay Tesisleri'ne asılacağı öğrenildi.

Fotomaç

.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER