Dursun Özbek'i Korkuttular!

Tarihi proje için onay alan Dursun Özbek, en küçük hataya mahal vermemek için komisyon kuracak. İmzalar atılmadan önce tüm detaylar, uzman ekip tarafından dikkatlice incelenecek.

Dursun Özbek'i Korkuttular!

Riva ve Florya için genel kuruldan büyük oy farkıyla onay alan Galatasaray yönetimi, buna rağmen işi boşlamıyor.

Hem genel kurulda hem de camia içinde önemli muhalefet gören Başkan Dursun Özbek ve yönetimi bir komisyon kurma kararı aldı. Buna göre, Emlak Konut ile yapılacak sözleşmenin detayları uzman ekipçe incelenecek.

FARUK SÜREN GİBİ OLMASIN
Anlaşmanın maddeleri, geri dönüşü olmayan imzalar atılmadan masaya yatırılacak. AIG'ye hisse devri sırasında Faruk Süren'in yaşadığı sorunları unutmayan Özbek, kendi isminin de zarar görmesinden endişeleniyor. Başkanın, yönetim kurulunda, “Hata yapamayız. Bu, Galatasaray'ın en önemli projesidir” dediği öğrenildi.

GAYRİMENKUL ORTAKLIĞI KURULACAK
Ayrıca yönetim, 500 milyon dolar girdi öngören projeden gelecek paranın vergi borçları gibi bazı kalemlere takılmasının önüne geçmek amacında. Söz konusu paranın tamamen kulübün banka borçlarına harcanmasını isteyen Dursun Özbek, gayrimenkul ortaklığı kurmanın peşinde. Bu konuda Ankara'da bürokratik çalışmalar yapılacak.

MALİ İNCELEME SÜRÜYOR
Galatasaray yönetiminin büyük önem verdiği, son 10 yıla dair mali raporların görüleceği denetleme çalışmaları devam ediyor. İngiliz bir bağımsız denetleme firmasına verilen mali veriler didik didik ediliyor. Başkan Dursun Özbek'in seçildiği dönemde en önemli vaatlerinden biri olan mali incelemenin açıklanması için ise denetlemenin sonu beklenmeyecek. İngiliz firma, tamamladığı bölümleri yönetime verecek. Kulüp de bu raporları gelir gelmez kamuoyuyla paylaşacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER