Duygun Yarsuvat'tan Çarpıcı Açıklamalar

Duygun Yarsuvat, Habertürk TV'de yayınlanan Teke Tek programında önemli açıklamalarda bulundu.

Duygun Yarsuvat'tan Çarpıcı Açıklamalar

Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat TFF Başkanlığına aday olma konusunda açıklamalarda bulundu.

"TFF Özerk Bir Kurum Değil"

"Türkiye Futbol Federasyonu'na Başkanlığı'na aday olmayı, bir gün sabah televizyonda 14 tane kulübün Yıldırım Demirören için imza verdiğini duyduğumda karar verdim. Bunun bir seçim değil tayin olduğuna kanaat getirdiğim için aday oldum. TFF şu an özerk bir kurum değil. Ben TFF'nin özerk bir kuruluş olarak yoluna devam etmesi için aday oldum. Sonra statüyü açtım baktım, Genel Kurul'u oluşturanların beşte biri kadar imza gerekiyormuş, tamam dedim. Daha sonra altta ufak bir yazı daha gördüm, o yazı diyor ki 'Bir kişi yalnızca bir adaya imza verelbilir'. Yani eğer bir aday 231 imza alırsa bugünkü gibi, seçim başlamadan bitti." dedi.

"60 İmzayı Toplayamadım"

"Bana 'Bu Federasyon seçimini Galatasaray işleriyle karıştırma' dediler, açıkcası beni tahrik de etti. Sonra baktım ki imkansızlık var. İnsanlara telefonlar edilerek vaatler verilerek imza toplanmış, ben de kimseye telefon açıp imza istemedim ve gereken 60 imzayı toplayamadım. Arkadaşlarım 20 ila 30 arasında bir imza topladı. Görünen o ki seçime giremeyeceğim. Galatasaray da bu durumda beni desteklemiyor, neden bunu da bilmiyorum." ifadesinde bulundu.

"Seçim Tekrar Edilebilir"

"Yeterli gerekçe toplayabilirsem, Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açmayı düşünüyorum. Çünkü bu tutum, seçilme hakkını ortadan kaldırdığı için dava konusudur. Eğer yaklaşık 1, 1.5 yıl sürecek bu davayı kazanırsak, seçim tekrar edilebilir."dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2015, 23:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER