Ergün Tudor'u savundu

Süper Lig ekibi Galatasaray'ın Futbol Direktörü Cenk Ergün, Galatasaray hakkında açıklamalarda bulundu...

Ergün Tudor'u savundu

Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, Igor Tudor hakkında ve Avrupa Kupaları hakkında bir takım açıklamalar yaptı.

Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Galatasaraylı futbolcuların ellerinden geleni yansıtmaya çalıştıklarını belirterek, "İnsanlar oturdukları yerden 'Igor Tudor geldi. Diğer takımlarını çok koşturuyordu. Antrenmanları ağırdır, futbolcular sıkılır.' diye söylüyor. Böyle bir şey yok." dedi.

Yeni antrenman tarzına alışmakta sıkıntı yaşayan futbolcularun olduğunu söyleyen Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, "Trabzonspor maçında kadroya giren futbolcuların bir çoğu, büyük fedakarlıklarla, tedavilerle, sakatlıkları yüzde 100 iyileşmemesine rağmen sahaya çıktı. Ellerinden geleni vermeye çalışıyorlar. Temponun arttığı doğru ama takımda bununla ilgili sıkıntı yok. Adaptasyonda fiziksel olarak sıkıntı yaşayanlar da bunları aşmaya çalışıyor. Tudor'un mantığını biliyorduk. Modern futbolun gerektirdiklerinin de farkındayız. Bu geçiş olacak ama oyuncuların memnun olmadığı gerçek değil." ifadelerine yer verdi.

-Bize bildirilmiş bir tehlike yok-

Cenk Ergün, UEFA Finansal Fair Play kriterlerine uymadığı gerekçesiyle bu sezon Avrupa kupalarında mücadele edemeyen sarı-kırmızılı takımın gelecek yılki durumuyla ilgili kendilerine olumsuz bir ileti yapılmadığını açıkladı.

Kulübün, Florya ve Riva arazilerinden elde edeceği gelirle bir planlama yaptığını aktaran Futbol Direktörü Cenk Ergün, "Bu planlamanın, kısa ve orta vadede kulübü tekrar kendi nakit akışı içinde döndürebileceğini umuyoruz. Bundan sonra görev de bu gelir çerçevesi içinde kulübü başarıdan taviz vermeden idare edebilmek. Böyle yaparsak tekrar bu finansal sorunlara dönmeyiz." dedi.

Gelecek sezon Avrupa Kupaları'nda yer almak istediklerini dile getiren Cenk Ergün, "Bize bildirilmiş bir tehlike yok. Yakın zamanda başkanımız UEFA yetkilileri ile bir araya geldi. Şu anda UEFA’nın bizden istediği yeterlilikleri gerçekleştirmek için hareket ediyoruz. Planımız, ligi en üst yerde bitirmek. Yeniden Avrupa’da mücadele etmek istiyoruz." sözlerini sarf etti.

Türkiye’nin yakın zamanda Avrupa şampiyonası düzenleyebileceğine değinen Ergün, "Türk futbolunun çok büyük bir gücü var. Umarım kısa vadede Avrupa şampiyonasını ülkemizde düzenleriz." diyerek sözlerini tamamladı.

- AA 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER